صدا و سیما/ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی گفت: بیرجند به عنوان یک شهر بحرانی در حوزه تصادفات درون‌شهری کشور است.

سرهنگ علیرضا عباسی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی بیان کرد: متاسفانه تصادفات درون شهری بیرجند به صورت نگران کننده‌ای افزایش پیدا کرده و برابر اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا، این شهر جز شهر‌های بحرانی کشور در حوزه تصادفات درون شهری محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تصادفات فوتی شهر بیرجند در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته سه برابر افزایش داشته است گفت: امسال ۲۱ نفر جان خود را از دست داندکه ۵۷ درصد آن‌ها عابران پیاده هستند.
سال گذشته ۷ نفر از شهروندان جان خود را در تصادفات درون شهری بیرجند از دست دادند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی با اشاره به وقوع هزار و ۵۸۳ فقره تصادف درون شهری از آغاز امسال در بیرجند افزود: تعداد زیادی از تصادفات خسارتی بوده که به دلیل عدم نیاز به ترسیم کروکی در آمار قید نشده است و این آمار نیز نگران کننده است.
عباسی گفت: از ابتدای امسال تاکنون پلیس با ۱۴۷ هزار و ۷۲۰ تخلف رانندگی در شهر بیرجند برخورد کرده است که ۱۳ هزار و ۵۷۶ مورد آن تخلفات حادثه ساز بوده و در این مدت ۱۷۳ خودرو و ۲۴۰ دستگاه موتورسیکلت دارای تخلف نیز توقیف شده است.
وی با اشاره به این که شهر بیرجند جز معدود مراکز استان در کشور است که سیستم‌های هوشمند کنترل تخلفات ندارد افزود: بار‌ها عنوان کرده ایم پلیس با ابزار جریمه به تنهایی نمی‌تواند جلوی تصادفات را بگیرد و ۳۳ دستگاه مسئول در ترافیک باید به وظایف قانونی خود عمل کنند.
وی نبود پل‌های هوایی عابر پیاده مکانیزه، عدم پیاده روسازی در برخی از معابر، روشنایی کم و ناایمن بودن برخی گذرگاه‌های عابر پیاده را از علل اصلی تصادفات عابران پیاده در شهر بیرجند دانست.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today