صدا و سیما/ مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان از مردم کهگیلویه و بویراحمد خواست تا عادی شدن وضع هوا از سفر‌های غیرضروری اجتناب کنند.

علیرضا نیک‌روز، مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان عنوان کرد: بارش برف در همه جاده‌های مناطق سردسیری از جمله یاسوج - شیراز ، یاسوج - سی سخت، یاسوج - باغچه سادات، یاسوج - پاتاوه – دهدشت و یاسوج به مارگون ادامه دارد.
نیک‌روز از استقرار همه گروه‌های امدادی در جاده‌های برف گیر استان خبر داد و افزود: نیرو‌های اداره کل راهداری و راهداراخانه ها و هلال احمر با تجهیز ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین در جاده‌های مناطق سردسیری مستقر شده و آماده خدمات رسانی هستند.
نیک روز اضافه کرد: اگر چه نیر‌های امدادی در جاده برف گیر آماده خدمات رسانی هستند، اما بارش برف سنگین و ترافیک خودرو‌ها در مسیر‌های برف گیر باعث کند شدن خدمات رسانی و بروز مشکلات برای مسافران می‌شود ، لذا مردم سفر‌های خود را به روز‌های عادی موکول کنند و تا پایان بارش‌ها از تردد در جاد‌های برف گیر استان خودداری کنند.
وی ادامه داد: مردم در صورت داشتن سفر ضروری ضمن اینکه خودروی خود را به زنجیر چرخ مجهز بکنند حتما لباس گرم و آذوقه کافی به همراه داشته باشند تا با مشکل مواجه نشوند.
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان همچنین با بیان اینکه برخی افراد بدون توجه به هشدار‌های هواشناسی اقدام به کوهنوردی می‌کنند، اضافه کرد: متاسفانه ۴  کوهنورد با بی تفاوتی نسبت به شرایط جوی ، به کوه‌های همجوار کاکان رفته و در آنجا گرفتا شده بودند و همین امر باعث گرفتاری نیرو‌های امدادی و مسئولان ستاد مدیریت بحران استان شد لذا تاکید می‌شود مردم از صعود به ارتفاعات و کوهنوردی خودداری کنند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today