مهر/ استاندار گیلان بر آمادگی استان برای گسترش سرمایه‌گذاری دو جانبه تاکید کرد و گفت: در تلاشیم سرمایه‌گذاری مشترک بین گیلان و بلاروس را در منطقه آزاد انزلی و آستارا افزایش دهیم.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان در دیدار با سفیر جمهوری بلاروس در ایران اظهار کرد: با توجه به عضویت ایران در اتحادیه گمرکی اوراسیا و سازمان شانگ‌های و کشورهای عضو اکو فرصت بسیار خوبی برای ارتباط با کشورها از جمله بلاروس است.
وی ادامه داد: در همین راستا علاقه داریم تا مناسبات با بلاروس را در سطح اقتصادی و تجاری و به شکل منطقی مدیریت شده گسترش دهیم.
عباسی بر آمادگی استان برای گسترش سرمایه‌گذاری دو جانبه تاکید کرد و اضافه کرد: در تلاشیم سرمایه گذاری مشترک بین گیلان و بلاروس را در منطقه آزاد انزلی و آستارا فعال کنیم.
وی ادامه داد: افتتاح و بهره برداری خط ریلی رشت - کاسپین و رشت - آستارا و منطقه اوراسیا، قفقاز، آسیای میانه و اتصال کریدور شمال به جنوب از اهمیت بسیاری برخوردار است.
دمیتری کالتسوف سفیر جمهوری بلاروس در ایران در ادامه این نشست به ظرفیت حمل و نقل گیلان اشاره کرد. و گفت: این ظرفیت دورنمای بسیار خوبی برای همکاری بین دو کشور را فراهم می‌سازد و می‌تواند منجر به توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری شود.
وی با بیان اینکه بلاروس و ایران روابط و همکاری‌های دیرینه ای با یکدیگر دارند اضافه کرد: مناسبات سیاسی، اقتصادی، علمی و فرهنگی این دو کشور همیشه در سطح بالا بوده است.
وی هدف اصلی سفر به گیلان را بررسی ظرفیت‌ها و امکانات همکاری در حوزه‌های اقتصادی و تجاری عنوان کرد و گفت: ما به روابط دو کشور خوشبینانه نگاه می‌کنیم و علاقه داریم تا سطح این روابط و تعاملات اعم از فرهنگی و اقتصادی گسترش یابد.
کالتسوف تصریح کرد: در این میان استان گیلان با ظرفیت‌های گردشگری، اقتصادی و فرهنگی و قرارگیری در حاشیه خزر می‌تواند در توسعه مناسبات دو کشور نقش مؤثری ایفا کند.

آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today