تسنیم/ نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: برخی مدیران استان از شایستگی بالایی برخوردارند اما متاسفانه برخی نیز حوصله کار و فعالیت را ندارند و یا حتی دچار فساد شده‌اند که باید اصلاح و یا فرد توانمند و شایسته جایگزین شود.

آیت‌الله مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در جلسه شورای اداری شهرستان سراوان اظهار کرد: اگر نگاه توحیدی در ما تقویت شود و از شرک و نگاه کفرآمیز خارج شویم هم وضع خودمان بهتر و هم حال دیگران را خوب می‌کنیم و متقابلا اگر خودمان از درون فاسد شویم بقیه را هم خراب خواهیم کرد و لذا مهم است که به طور خالصانه برای خدا کار کنیم.
وی ادامه داد: اگر تعهد کاری داشته باشیم بسیاری از مشکلات قابل حل خواهد بود اما در صورتی که قادر به انجام کار نبوده یا حوصله انجام نداشته باشیم نباید در مسئولیت باقی بمانیم.
وی افزود: اگر قادر به انجام فعالیت و ایفای نقش هستیم باید کار را پیش ببریم اما اگر حال کار نداریم، فسادی در وجود ماست و نگاه قومی و قبیله‌ای داریم باید خود را اصلاح کنیم و در غیر این صورت از مسئولیت کناره‌گیری کنیم.
امام جمعه زاهدان اذعان کرد: برای کسب نتیجه مطلوب و رفع مشکلات پیش رو باید تعهد دینی و دیانت در میان مسئولان به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود چرا که در غیر این صورت کار پیش نخواهد رفت.
وی ادامه داد: گاهی فرد مسئول انسان خوبی است اما تخصص کافی را ندارد و نمی تواند کار را پیش ببرد که در این شرایط نیز ماندن او در این مسئولیت جفای در حق مردم است.
محامی اضافه کرد: گاهی نیز مشاهده می‌شود که فرد مسئول انگیزه کار ندارد و درد مردم را درد خود نمی‌داند و میزان ارزش نوکری برای مردم را درک نمی‌کند در حالی که روشن است اگر رضایت خدا را می‌خواهیم باید مشکل مردم را حل کنیم.
وی با اشاره به گلایه‌مندی مردم از بی‌تدبیری صورت گرفته در خصوص سد ماشکید و عدم استفاده از آب ذخیره شده تصریح کرد: مشکل اینجاست که مسئولان تا زمانی که آشوب و اتفاقی رخ ندهد کاری را پیش نمی‌برند و بلافاصله پس از اجتماع و اعتراضات مردمی اقدامات لازم را صورت می‌دهند و سوال اصلی اینجاست که چرا وقتی راه حلی برای حل مشکل وجود دارد قبل از اعتراض مردم دست به کار نمی‌شوند.
امام جمعه زاهدان گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک نظارت عمومی است اما شرط آن این است که ابتدا خودمان عمل کرده سپس به دیگران تذکر دهیم و اگر این نظارت عمومی را داشتیم به حل مشکلات امید خواهیم داشت.
نماینده مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان گفت: بنده مسئولیت اجرایی ندارم اما مواردی که در این جلسات توسط مردم و مسئولان مطرح می‌شود از جمله مطالبات ما از مسئولان مرکز کشور خواهد بود.
وی ادامه داد: استاندار روحیه جهادی دارد و مسئولان مرکز کشور نیز باید پشتیبانی قوی از ایشان داشته باشند زیرا مشکلات متعددی در استان وجود دارد که وقتی استاندار با کارشناسی لازم به راه حل می‌رسد مجوز تصمیم‌گیری و اجرا داشته باشد نه اینکه نگاه او به مرکز کشور باشد.
او اظهار کرد: برخی مدیران استان از شایستگی بالایی برخوردارند اما متاسفانه برخی نیز حوصله کار و فعالیت را ندارند و یا حتی دچار فساد شده‌اند که باید اصلاح و یا فرد توانمند و شایسته جایگزین شود.
محامی خاطرنشان کرد: متاسفانه ما به جای اینکه افراد را فدای نظام کنیم بر عکس عمل کرده و حتی به قیمت هزینه کردن از نظام به حفظ افراد می‌پردازیم و نمونه‌های فراوانی وجود دارد که فرد دچار خطا و فساد می‌شود اما همچنان به دنبال حفظ آبروی او هستند.
وی با اشاره به توصیه های امام علی(ع) به مالک اشتر در نهج البلاغه عنوان کرد: امام علی(ع) به مالک اشتر فرمودند «اگر کارگذاری فساد کرد او را مجازات و سپس اطلاع رسانی کن تا مجدد جای دیگر نرود و همین کار را تکرار کند» و حالا ما نیز باید از این توصیه امام علی(ع) درس گرفته و وقتی فساد در پرونده ای مقرض می شود آن را اعلام کنیم.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today