ایرنا/ فرمانده سپاه استان اردبیل از ارسال نخستین محموله کمک‌های مردمی استان اردبیل به مناطق زلزله‌زده خوی خبر داد.

غلامحسین محمدی اصل، فرمانده سپاه استان اردبیل ضمن تبریک سالروز ورود حضرت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی و ابراز همدردی با خانواده‌های جانباختگان زلزله خوی اظهار کرد: سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با همکاری خیرین و مردم نوع‌دوست استان و با استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی، اقلام و تجهیزات مورد نیاز مردم آسیب دیده را جمع‌آوری و دیروز نخستین محموله به شهرستان خوی ارسال شد.
فرمانده سپاه استان اردبیل افزود: این محموله شامل ۷۰ هزار قرص نان 3 میلیارد ریال وجه نقد، ۳۰۰ تخته پتو، ۳۰۰ دستگاه بخاری برقی، ۱۵۰ جفت کفش، ۷۵ جفت دستکش، آب معدنی و چندین تخته فرش و اقلام خوراک و مواد غذایی به ارزش بالغ بر یک میلیارد ریال است.
وی با بیان اینکه جمع آوری کمک‌های مردمی در مناطق مختلف استان ادامه دارد، افزود: با توجه به برودت هوا در مناطق زلزله‌زده و نیاز زلزله زدگان به تجهیزات پزشکی و دارو، معاونت سلامت و پزشکی سپاه استان یک اکیپ پزشکی و درمانی به همراه یک میلیارد ریال دارو به مناطق آسیب دیده اعزام کرد.
محمدی اصل گفت: هم اکنون یک اکیپ تخصصی و فنی مهندسی جهادی برای امدادرسانی در مناطق آسیب حضور دارند و امروز اکیپ‌های دیگر به همراه نماینده سپاه استان جهت همکاری با سپاه شهرستان خوی به این مناطق اعزام شدند.
وی ضمن قدردانی از مردم نوع دوست استان، اظهار کرد: جمع آوری کمک‌ها همچنان ادامه خواهد داشت و هم استانی‌های عزیز کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود هر اندازه که در توان دارند را به در محل مصلی‌ها و پایگاه‌ها و حوزه ها و نواحی مقاومت بسیج تحویل دهند تا هر چه سریع‌تر این کمک‌ها به دست مردم آسیب دیده شهرستان خوی برسد.
محمدی اصل در ادامه خبر داد: در هفته آتی آشپزخانه و نانوایی سیار، چادر و کانکس از طریق آماد و پشتیبانی سپاه استان اردبیل به مناطق زلزله زده شهرستان خوی ارسال خواهد شد.
وی با بیان اینکه سپاه استان اردبیل و مردم استان تا آخرین لحظه در کنار مردم زلزله‌زده خوی خواهند بود، خاطرنشان کرد: برابر نیاز و درخواست‌ها از شهرستان خوی، آمادگی داریم با تمام توان به یاری مردم آسیب دیده بشتابیم.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today