باشگاه خبرنگاران/ شهردار تبریز از تعیین تکلیف و سامان‌دهی محوطه پیرامونی مسجد کبود به‌عنوان یکی از آثار تاریخی و گردشگری این شهر در سال آتی خبر داد.

یعقوب هوشیار، شهردار تبریز اظهار کرد: احیا، مرمت و بازآفرینی پروژه‌های هویتی شهر به عنوان میراث گرانبهای تبریز کهن در دستور کار مجموعه شهرداری تبریز قرار گرفته است.
وی افزود: بر همین اساس مطابق وعده داده شده صفه شمالی مجموعه فرهنگی تاریخی مقبره‌الشعرا در نیمه اول سال تکمیل شد.
هوشیار با اشاره به آغاز عملیات اجرایی صفه جنوبی مقبره‌الشعرا گفت: عملیات اجرایی صفه جنوبی مقبره‌الشعرا با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال آغاز شده و مطابق روزشمار نصب شده ۹ اردیبهشت سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با اشاره به اتمام تملک واحدهای مسکونی پیرامون خانه ستارخان تا پایان امسال خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی مجموعه تاریخی گردشگری باغ‌موزه خانه ستارخان از اوایل سال آینده آغاز می‌شود و تلاش داریم در کمترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسد.
شهردار تبریز تبدیل محوطه پیرامونی خانه منتسب به باقرخان به فضای سبز را دیگر پروژه هویتی شهر معرفی کرد و افزود: شش قطعه از قطعات تفکیکی پیرامون خانه منتسب به باقرخان در راستای آزادسازی این محل و تبدیل آن به پارک تملک می‌شود.
وی اضافه کرد: مساحت این قطعات تفکیکی چهار هزار و ۵۰۰ متر مربع است که در سال آینده تملک و عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
شهردار تبریز همچنین در خصوص ساماندهی محوطه پیرامونی مسجد کبود گفت: محوطه این مسجد به عنوان یکی از آثار تاریخی و گردشگری شهر در سال آتی تعیین تکلیف و ساماندهی می‌شود.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today