ایرنا/ مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر چهارمحال و بختیاری گفت: امدادگران و نجات‌گران این جمعیت عصر روز پنجشنبه موفق به نجات ۲ کارگر گرفتار در برف و کولاک پس از تلاش پنج ساعته شدند.

مسعود مثنوی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر چهارمحال و بختیاری با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی تماس تلفنی با مرکز هماهنگی کنترل عملیات جمعیت هلال احمر، خبری مبنی بر مساعد نبودن حال یکی از کارگران تونل دشتک به فارسان دریافت شد و تیم امداد و نجات کوهستان به محل مورد نظر اعزام شدند.
وی ابراز کرد: با توجه به سخت‌گذر بودن منطقه و همچنین مسدود بودن مسیر ،تیم پشتیبان به منطقه اعزام شدند و پس از پنج ساعت کوهپیمایی و تلاش فراوان، گروه نجات موفق به رسیدن به منطقه مورد نظر شدند و در همان لحضه یک نفر را درمان سرپایی کردند و نفر دوم را پس از تثبیت و فیکس کردن به نقطه امن انتقال و تحویل عوامل اورژانس دادند.
وی از انجام عملیات هفت ساعته دیگر برای یافتن چوپان مفقود شده در دره سیر سورشجان خبر داد و گفت: نیروهای امدادی و عملیاتی شهرستان شهرکرد پس از هفت ساعت عملیات، ناجی‌ جان‌ چوپان‌ مفقود شده در دره سیر شهر سورشجان‌ شدند.
مثنوی تصریح کرد: این چوپان به دلیل بارش برف و وقوع کولاک و فقدان‌ راه‌های ارتباطی، در ۴۸ ساعت نتوانسته بود با خانواده تماسی‌ را برقرار کند، که با اطلاع این موضوع به هلال احمر توسط خانواده چوپان به سرعت، تیم امداد و نجات کوهستان شهرستان شهرکرد به منطقه مورد نظر اعزام شدند.
وی با اشاره اینکه این ۲ حادثه خوشبختانه تلفات‌ جانی‌ در بر نداشت، گفت: پس از هفت ساعت تلاش و برف‌پیمایی، به این چوپان امدادرسانی صورت گرفت و با موفقیت به پایان رسید.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday