صدا و سیما/ واردات گاز از ترکمنستان به ایران دوباره از سر گرفته شد.

علی‌محمد زنگانه، استاندار گلستان در این باره بیان کرد: واردات گاز ترکمنستان به ایران از دیروز برقرار شد و این مسئله به دلیل تقویت دیپلماسی سیاسی و اقتصادی دولت سیزدهم با این کشور است.
وی با بیان اینکه مصرف سرانه گاز مشترکان ایران ۴.۲ برابر مصرف دنیا است تاکید کرد: مصرف بهینه این انرژی باید همواره مورد توجه همه قرار بگیرد.
استاندار گلستان همچنین با اشاره به چشم انداز توسعه استان افزود: طبق این سند سرانه میانگین درآمد ساکنان گلستان به میانگین کشوری نزدیک خواهد شد.
زنگانه ادامه داد: دولت سیزدهم برای دست‌یابی به سند توسعه چشم انداز گلستان در سفر استانی ۴۰ هزار میلیارد تومانی مصوبه داشت که با این حمایت دولت تحقق سند چشم‌انداز توسعه استان امکان‌پذیر است.
وی با قدردانی از همراهی نمایندگان گلستانی مجلس شورای اسلامی در رفع موانع ۱۷ ساله راه‌اندازی مجتمع پتروشیمی افزود: ساخت مجدد این طرح نیمه تمام در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.
زنگانه تصویب اساسنامه منطقه آزاد اینچه‌برون را دیگر دستاورد دولت سیزدهم در گلستان برشمرد و گفت: این طرح مهم اقتصادی تاثیر زیادی در توسعه استان ایفا می‌کند.
استاندار گلستان با اشاره به ۶ هزار و ۵۹۷ طرح و پروژه اقتصادی و عمرانی آماده بهره‌برداری یا آغاز عملیات اجرایی استان در دهه فجر امسال، افزود: برای این تعداد طرح و پروژه، ۷۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل منابع مختلف سرمایه گذاری شده است.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today