صدا و سیما/ رئیس پلیس‌راه مازندران گفت: ترافیک در جاده‌های استان نیمه‌سنگین است. در صورت نیاز، محور‌های هراز و کندوان یک‌طرفه می‌شوند.

سرهنگ یدالله جهان‌تاب، رئیس پلیس‌راه مازندران اظهار کرد: همه جاده‌های مواصلاتی استان مازندران در حال حاضرز باز هستند، اما دارای ترافیک سنگین و نیمه سنگین هستند.
جهان تاب افزود: در صورت نیاز، محور‌های هراز و کندوان از بعدازظهر امروز جمعه از مازندران به سمت تهران یکطرفه می‌شوند.
رئیس پلیس راه مازندران به بارش برف پراکنده چند روز گذشته در محور‌های کوهستانی استان اشاره کرد و گفت: هم اکنون تمامی محور‌های مواصلاتی استان برای تردد باز، اما دارای لغزندگی است
جهان تاب افزود: به دلیل لغزندگی جاده‌های کوهستانی و برف گیر هراز، چالوس، سوادکوه و کیاسر- سمنان، به رانندگان توصیه می‌شود با رعایت سرعت مطمئنه در این مسیر‌ها رانندگی کنند و از سفر‌های غیر ضرور به استان مازندران خودداری کنند.
او گفت: رانندگان هنگام تردد در جاده‌ها فاصله طولی بین خودرو‌ها را رعایت کنند و با سرعت مطمئنه و احتیاط کامل حرکت و از توقف در کنار جاده خودداری کنند، چون احتمال ریزش بهمن و سنگ در جاده‌ها زیاد است.
رئیس پلیس راه مازندران تصریح کرد: همراه داشتن زنجیرچرخ و وسایل ایمنی برای تردد در جاده‌های کوهستانی و برف گیر استان الزامی است.
جهان تاب ادامه داد: توصیه می‌شود رانندگان قبل از حرکت و مسافرت، وضعیت ایمنی خودرو شامل سالم و آج‌دار بودن لاستیک ها، سالم بودن برف پاک کن، چراغ‌های جلو و عقب وسیله نقلیه و سیستم گرمایشی خودرو را کنترل و پس از اطمینان از سالم بودن آن ها، حرکت کنند.

خطرات رانندگی با موتورسیکلت در جاده‌ها
رئیس پلیس راه مازندران با اشاره به خطرات رانندگی با موتورسیکلت در جاده‌ها گفت: موتورسواران حتما" قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.
جهان تاب افزود: موتور سواران حتما" از کلاه ایمنی استفاده کنند، از سمت راست جاده حرکت کنند، از سرعت زیاد بپرهیزند، با موبایل صحبت نکرده و نفر دوم را سوار موتور خود نکنند.

اعمال محدودیت‌های ترافیکی در جاده‌های مازندران
رئیس پلیس راه مازندران گفت: محدودیت‌های ترافیکی که از روز چهارشنبه در جاده‌های استان آغاز شده تا روز یکشنبه ۱۶ بهمن در جاده‌های شمال ادامه دارد.
بر این اساس تردد موتورسیکلت تا ساعت ۶ صبح روز یکشنبه ۱۶ بهمن از محور‌های کرج - چالوس، هراز، سوادکوه و بالعکس ممنوع است.
آمد و شد موتور سیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.
تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ تا ۲۴ امروز جمعه و فردا شنبه از کرج (میدان امیرکبیر) و ابتدای آزادراه تهران - شمال به مرزن آباد ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به کرج و تهران یکطرفه خواهد بود.
آمد و شد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴ امروز جمعه و فردا شنبه از رودهن به آمل ممنوع بوده و از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز از آب اسک به رودهن (محدوده مشاء) در صورت اعلام مامورین مستقر در محل به صورت مقطعی یکطرفه انجام می‌شود.
رفت و آمد انواع تریلر، کامیون و کامیونت (به استثناء حاملین مواد سوختی و یا فاسد شدنی) از محور کرج - چالوس و بالعکس و تردد همه تریلر‌ها کماکان از محور هراز ممنوع است.
تردد همه کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶ تا ۲۴ روز‌های جمعه، شنبه و یکشنبه از محور هراز ممنوع است.
آمد و شد همه کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز‌های جمعه و شنبه در محور تهران – سوادکوه – قائم شهر ممنوع است.
رئیس پلیس راه مازندران گفت: اجرای این محدودیت‌ها منوط به افزایش حجم تردد در محور‌ها خواهد بود و چنانچه وضعیت ترافیک عادی باشد، با هماهنگی، اجرای محدودیت‌ها لغو خواهد شد.
مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ و پیش شماره ۰۱۱ شبانه روز آماده پاسخگویی درباره وضع راه‌های استان است.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today