باشگاه خبرنگاران/ به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر، مسابقات پرورش اندام قهرمانی استان کرمان به مدت دو روز در بم برگزار شد.

محمد نصیری، رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان کرمان اظهار کرد: برای اولین دوره مسابقات قهرمانی پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک که در استان کرمان بر گزار شد، نگاه ما به شهرستان‌هایی بود که محرومیت داشته اند و در حقیقت این یک تشویق و انگیزه برای جوانان این مناطق است.  
او افزود: با توجه به اینکه بم، یک شهرستان قهرمان خیز است و بسیاری از قهرمانان آسیا و جهان در کشور در رشته بدنسازی، پرورش اندام و قدرتی از شهرستان بم هستند و باعث افتخار برای استان کرمان است؛ لذا میزبانی به شهرستان بم داده شد.
نصیری با اعلام اینکه این رقابت ها، انتخابی تیم استان کرمان به منظور شرکت در مسابقات انتخابی تیم‌ملی به میزبانی قم است، تصریح کرد: مسابقات در ۳ رده سنی جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان برگزار شد.
به گفته رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان کرمان، این رقابت‌ها با حضور ۲۰۰ شرکت کننده برگزار شد که در نهایت ۴۰ نفر برای اعزام به مسابقات کشوری انتخاب می‌شوند.
بهروز صابری رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام شهرستان بم نیز سطح مسابقات را بسیار خوب اعلام کرد و گفت: از شهرستان بم ۴۰ نفر در این مسابقات شرکت کردند.
در پایان این رقابت‌ها در رشته فیزیک بدنی تیم‌های بم، کرمان و سیرجان عناوین اول تا سوم رقابت‌ها را از آن خود کردند.
در رشته کلاسیک نیز کرمان بر سکوی نخست ایستاد و تیم‌های بم و سیرجان به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.
در رشته پرورش اندام هم کرمان اول شد و تیم‌های رفسنجان و سیرجان به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman__akhbar