باشگاه خبرنگاران/ رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از ایمن سازی ۳۰ باب مدارس حاشیه راه‌های این استان با اعتبار افزون بر۱۰ میلیارد ریال طی ۱۰ ماهه امسال خبر داد.

یاسر محمد حسنی، رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان اظهار کرد: به دلیل قرار گرفتن مدارس در کنار جاده‌ها و تهدید سلامت عبور و مرور کودکان و دانش آموزان این اداره کل در ایمن سازی مدارس حساسیت ویژه‌ای دارد.
وی در ادامه گفت: به منظور بالا بردن سطح فرهنگ ترافیک دانش آموزان، آگاهی از نحوه تردد ایمن در جاده‌ها و جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی کارشناسان حوزه ایمنی و ترافیک این اداره کل همه ساله علاوه بر ایمن سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه‌های استان در حوزه نرم افزاری نیز اقداماتی نظیر آموزش مفاهیم ترافیکی، اهدای تجهیزات حاوی پیام‌های ایمنی و توزیع دفترچه‌های کمک آموزشی را مورد توجه قرار می‌دهد.
رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان هدف از اجرای این طرح را بالا بردن ضریب ایمنی عبور و مرور دانش آموزان عنوان کرد و ادامه داد: اولویت‌ها برای اجرای طرح‌های ایمن سازی مدارس بر اساس مواردی همچون میزان تردد در جاده، فاصله مدرسه از آن، تعداد دانش آموزان و مخاطرات احتمالی از قبیل سرعت غیر مجاز در محور‌های مواصلاتی تعیین می‌شود.
محمدحسنی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بسیاری از عادات و رفتار‌ها در سنین کودکی شکل گرفته و در بزرگسالی تکامل می‌یابند، فعالیت‌های کارشناسان این اداره کل در مدارس حاشیه راه‌ها، فرصت ارزشمندی در زمینه آموزش بنیادی و تکمیل زیر ساخت‌های اصولی در راستای ترویج و تثبیت فرهنگ ترافیک در یک برنامه بلند مدت است که در آینده در زمینه ایمنی حمل و نقل، نمود عینی خواهد داشت.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today