ایرنا/ معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از آغاز بهسازی و آسفالت بلوار کلات شیرآباد زاهدان بطول ۱.۵کیلومتر در راستای ساماندهی سکونتگاههای غیر رسمی همزمان با دهه فجر خبر داد.

ابوالفضل مهدیار، معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بازآفرینی شهری راهکاری برای ارتقای شاخص‌های توسعه پایدار در محله‌های ناکارآمد شهری است، اظهار کرد: برای اجرای این طرح عمرانی ۱۳ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: با بهره‌برداری از این طرح تا سال آینده ۵۰ هزار نفر از جمعیت حاشیه شهر زاهدان ساکن در شیرآباد از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.
معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان وبلوچستان با بیان اینکه این اداره‌کل ساماندهی حاشیه شهرهای استان را در اولویت کاری خود قرار داده است، گفت: هم‌اینک ۴۲ طرح بازآفرینی شهری با اعتبار یک‌هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال در مناطق حاشیه و بافت‌های فرسوده ۱۲ شهر استان در دست اجراست که زیرسازی، بهسازی و آسفالت معابر، ساخت و تکمیل فضاهای آموزشی، بهسازی مسیل‌های مناطق هدف، ساخت فضاهای تفریحی و تامین قیر رایگان برای شهرداری ها از جمله مهمترین این طرح‌های بشمار می رود.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today