ایرنا/ مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قم گفت: سهمیه سالیانه کود شیمیایی یارانه‌ای استان که توسط وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ می‌شود در سال جاری ۲۱ هزار تُن است که از ابتدای امسال تاکنون با وجود مشکلات و محدودیت‌های موجود، ۱۰۰ درصد برنامه تامین شده‌ است.

حسین زند، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قم بیان کرد: برنامه کودی سالیانه شامل کودهای ازته، فسفاته و پتاسه است که از مقدار تدارک شده از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۶ هزار تُن در بخش کشاورزی استان توزیع و مصرف شده‌ است.
وی افزود: بقیه کودهای توزیع نشده در انبارهای تحت پوشش شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ذخیره‌سازی شده‌ است تا بر اساس برنامه‌ریزی‌ صورت گرفته کودهای مورد نیاز کشاورزان و بهره‌برداران بخش کشاورزی استان به موقع تامین و توزیع شود.
وی تاکید کرد: تدارک میزان حدود ۲۱ هزار تُن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۰ بیش از ۲۵ درصد رشد داشته‌ است.
زند با اشاره به تحویل به موقع کود به کشاورزان استان قم گفت: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در قم دارای ۲۱ کارگزار توزیع و فروش نهاده‌های کشاورزی است و مطابق برنامه زمان‌بندی شده تمامی محمولات کودی به موقع و در زمان مناسب برای مصرف کشاورزان و بهره‌برداران بخش کشاورزی در محل کارگزاری‌ها حمل، بارگیری و تخلیه شده است.
وی افزود: ۱۰۰ درصد کودهای شیمیایی یارانه ای توزیعی در سال جاری در استان از طریق سامانه پایش مواد کودی و بر اساس حواله الکترونیکی کود انجام شده‌ است.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday