فارس/ مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: از عصر امروز با نفوذ جبهه سرد به استان، بارش‌ها در مناطق مختلف استان آغاز شده و تا قبل از ظهر جمعه به صورت متناوب ادامه خواهد داشت.

سیاوش محمدی، مدیرکل هواشناسی استان اردبیل اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی امروز سه شنبه ۱۸ بهمن، جو استان ناپایدار بوده و وزش باد تند تا نسبتاً شدید به‌ویژه در مناطق مرکزی استان تداوم خواهد داشت.
وی افزود: از عصر امروز شاهد تغییر جهت جریانات هوا و نفوذ جبهه سرد به استان خواهیم بود.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: از این رو با فعالیت این سامانه، بارش‌ها در مناطق مختلف استان آغاز شده و تا قبل از ظهر جمعه (۲۱ بهمن) به صورت متناوب ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: بارش‌ها در ابتدا به صورت باران خواهد بود، اما از امشب تبدیل به برف می‌شود و تمام مناطق استان را سفیدپوش خواهد کرد. تمرکز بارش‌ها در مناطق مرکزی و جنوبی پیش‌بینی می‌شود و در مناطق شمالی نیز بارش‌های ضعیف‌تری نسبت به سایر مناطق انتظار می‌رود.
محمدی تشریح کرد: همچنین رخداد مه و وزش باد همراه با بارش برف در بیشتر جاده‌های مواصلاتی، گردنه‌ها و ارتفاعات موجب کاهش دید و کولاک برف می‌شود.
وی گفت: با توجه به کاهش محسوس دمای هوا در غالب مناطق استان از پنجشنبه هفته جاری تا اواسط هفته آینده هوای استان توأم با یخبندان خواهد بود و توجه به توصیه‌های هشدار سطح زرد مرکز پیش‌بینی استان اردبیل را توصیه می‌کنیم.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today