ایسنا/ استاندار زنجان گفت: در حوزه گاز مشکل نقدینگی و بودجه وجود ندارد و پروژه‌ها با سرعت خوبی پیش می‌روند.

محسن افشارچی، استاندار زنجان در آیین افتتاح همزمان پروژه‌های گازرسانی در استان زنجان، اظهار کرد: ۸۵ درصد کشور تحت پوشش خدمات شرکت گاز است، به عبارتی ۸۵ درصد مردم از گاز استفاده می‌کنند. در استان نیز ۹۷.۶ درصد جمعیت استان زنجان از گاز بهره‌مند هستند.
وی با بیان اینکه زیرساخت‌های صنعتی استان زنجان تا حد چشم‌گیری تکمیل است و صنایع از نعمت گاز برخوردار هستند، تصریح کرد: در حوزه گاز مشکل نقدینگی و بودجه وجود ندارد و پروژه‌ها با سرعت خوبی پیش می‌روند. امیدواریم سرمایه‌گذاری در حوزه زیرساختی ادامه‌دار باشد.
رحیم سلیمانی‌نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان نیز در ادامه عنوان کرد: همزمان با دهه مبارک فجر شاهد افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۲۷ طرح گازرسانی، با بیش از ۱۸۰ میلیارد و ۲۲۵ میلیون تومان اعتبار هستیم.
سلیمانی‌نژاد با بیان اینکه بهره‌مندی گاز شهری و روستایی استان زنجان از گاز ۹۷.۶ درصد است، افزود: در شهر بیشتر تمرکز بر روی پروژه‌های مسکن ملی است و شرکت گاز آمادگی‌‎های لازم را دارد.
وی با بیان اینکه همزمان با دهه فجر ۱۰۰ طرح گازرسانی افتتاح خواهد شد و عملیات اجرایی گازرسانی به ۲۷ روستا در استان آغاز می‌شود، تشریح کرد: با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۸۴ میلیارد و ۷۳۵ میلیون تومان برای ۴۱ پروژه روستایی قابل افتتاح در دهه فجر سال ۱۴۰۱، ۶۷۵ روستای استان زنجان به شبکه گاز کشور متصل شده است.
این مسئول به گازرسانی ۵۴ واحد صنعتی و تولیدی با صرف هزینه‌ای بیش از ۱۰ میلیارد و ۸۹۰ میلیون تومان در سطح استان اشاره و خاطرنشان کرد: افتتاح خط تغذیه تقویتی شهر زنجان، گازرسانی به شهرک صنعتی شهید شهریاری، گازرسانی به شهرک ولیعصر(عج) سلطانیه، گازرسانی به پروژه نهضت ملی مسکن، آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۲۷ روستا با اعتبار برآوردی حدود ۶۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از پروژه‌های دهه  فجر هستند که افتتاح شد.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today