ایسنا/ سرپرست دانشگاه سمنان از مرکز همایش های بین المللی دانشگاه سمنان به عنوان بهترین ساختمان سال دنیا در سال ۲۰۱۰ نام برد.

سیف‌الله سعدالدین ۱۸ بهمن‌ماه و در هفتمین روز دهه مبارک فجر ۱۴۰۱ در آیین افتتاح مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه سمنان که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار سمنان، نماینده مردم سمنان، مهدیهشر و سرخه در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی در دانشگاه معین استان سمنان به بهره برداری رسید اظهار کرد: این طرح با زیربنای پنج هزار و ۳۰۰ متر مربع احداث شده است.

وی با بیان اینکه ساخت این مرکز همایش‌ها از سال ۱۳۸۶ آغاز شده است افزود: این ساختمان دارای یک سالن همایش اصلی با ظرفیت یک هزار نفر، دو سالن همایش با ظرفیت ۲۵۰ نفر، فضای چند منظوره، بخش اداری و رفاهی است.

سرپرست دانشگاه سمنان با بیان اینکه طراحی این ساختمان در کنار طرح بزرگترین معماران دنیا از جمله زاها حدید، نورمن فاستر استیون هال و گروه BIG به عنوان پربازدید کننده‌ترین طرح‌های فرهنگی دنیا در سال ۲۰۱۲ قرار گرفته است اظهار کرد: این طرح در لیست مورد نظر در کنار موزه ماکسی رم اثر زاها حدید برنده بهترین ساختمان سال دنیا در سال ۲۰۱۰ در فستیوال جهانی معماری نیز قرار گرفته است.

سعدالدین تصریح کرد: طراحی این مجموعه توسط مهندسین مشاور معماری موج نو در سال ۲۰۰۶ انجام شده است.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today