تسنیم/ به‌دنبال انتشار ویدیوئی در فضای مجازی مبنی بر سرقت شبکه برق روستای «ملک‌آباد» از توابع شهرستان تفتان استان سیستان و بلوچستان و عدم رسیدگی به این اقدام با توجه به گذشت ۲ ماه از این اتفاق، موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

ریگی، مدیر اداره برق شهرستان تفتان با بیان اینکه هیچگونه درخواستی مبنی بر سرقت شبکه برق این منطقه در سامانه 121 ثبت نشده است، اظهار کرد: طی این مدت برق روستای ملک آباد پایدار بوده و این دو فاصله شبکه برق برای برق‌رسانی به یک واحد مسکونی انجام شده که طبق استعلام صورت گرفته از سال 92 تاکنون قرائت کنتور نداشته و فاقد سکنه است.
ریگی ادامه داد: حسب وظیفه ذاتی خدمت‌رسانی شرکت توزیع برق استان، پرسنل این اداره نسبت به اصلاح و احداث مجدد شبکه برق سرقت شده اقدام کردند.

قرارگیری در اراضی ملی علت عدم توسعه شبکه برق روستا
وی با بیان اینکه طبق قانون برق‌رسانی و توسعه شبکه برق به مناطق شهری و روستایی منوط به تأیید متولیان زمین چون شهرداری، منابع طبیعی، بنیاد مسکن و ... است، گفت: این شهروند در بهمن‌ماه سال گذشته درخواستی مبنی بر توسعه شبکه برق ثبت کرده که با توجه به قرارگیری محل سکونت وی در اراضی ملی و عدم تأیید اداره منابع طبیعی در خصوص مجوز خدمت‌رسانی، امکان توسعه شبکه برق وجود ندارد.
مدیر اداره برق شهرستان تفتان افزود: بر همین اساس، شهروند مذکور سابقه استفاده غیرمجاز از شبکه برق سرقت شده داشته که در چند نوبت نسبت به تذکر و جمع‌آوری کابل غیرمجاز ایشان اقدام شده است.

احداث شبکه روشنایی معابر روستاها بر عهده دهیاری است
ریگی با بیان اینکه طبق قانون احداث شبکه روشنایی معابر روستاها بر عهده دهیاری هر روستا است، افزود: با توجه به اینکه این روستا فاقد دهیاری است، ساکنین باید نسبت به درخواست احداث شبکه روشنایی معابر به بخشداری منطقه و پیگیری موضوع از این طریق اقدام کنند.
وی تصریح کرد: تبدیل 10 کیلومتر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار، نصب یک دستگاه بوستر در منطقه «نوک آباد» و در مرحله نصب قرار داشتن یک دستگاه بوستر در منطقه «چاه احمد»، اجرای پروژه توسعه شبکه شهری و روستایی با حجم 16 کیلومتر، اجرای توسعه شبکه برق شهرک «چاه شور» به حجم پنج کیلومتر از جمله اقدامات بهره‌برداری شده این اداره برق است.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today