صدا و سیما/ به یاد هفت شهید مدافع حرم نزاجا، هفت طرح پایش سلامت در کرمان اجرا می‌شود.

سرتیپ دوم امیر غلامعلیان، فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق ارتش اظهار کرد: هفت طرح پایش سلامت توسط بیمارستان امام حسین (علیه السلام) قرارگاه در کرمان اجرا می‌شود.
غلامعلیان افزود: به یاد هفت شهید مدافع حرم نزاجا این هفت طرح پایش اجرا وهدف این طرح‌ها شامل فرزندان کارکنان نیرو‌های مسلح به همراه فرزندان خانواده‌ها است و طرح اول مربوط به ناهنجاری‌های ستون فقرات و اختلالات اسکلتی و کف پا بود که نزدیک ۷۰۰ نفر در این طرح پایش شدند و ۲۷ درصد دچار مشکلاتی بودند که با مراجعه به بیمارستان امام حسین (علیه السلام) ارتش و انجام اقدامات غیر جراحی، مانع از پیشرفت بیماری آن‌ها شد.
وی افزود: در فاز دوم، طرح پایش دهان و دندان برگزار و مشکلات دندانی کودکان بین ۷ تا ۱۲ سال با حضور دو پزشک متخصص دهان و دندان و یک دندانپزشک عمومی مورد پایش قرار گرفته و بنابر آمار، تاکنون حدود ۲۱۰۰ نفر مورد پایش و برای ادامه درمان خود به بیمارستان امام حسین علیه السلام مراجعه و تحت رصد دوره‌ای قرار می‌گیرند.
غلامعلیان تاکید کرد: در ادامه برگزاری طرح‌های هفتگانه پایش، به زودی طرح‌های پایش سرطان پروستات، دهانه رحم و بیماری‌های چشم و سایر اختلالات حرکتی برگزار خواهد شد.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman__akhbar