ایسنا/ رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی نیروی انتظامی استان همدان از توقیف ۳۳۷ دستگاه "ماشین شوتی" و دستگیری ۳۵۳ نفر متهم طی ۱۰ ماه اخیر در همدان خبر داد.

مجتبی محمدی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی نیروی انتظامی استان همدان اظهار کرد: پلیس امنیت اقتصادی یک حوزه پلیس تخصصی در فراجا است و سه سال پیش در کشور تشکیل شد و در همدان از دو سال قبل آغاز به کار کرده است.
وی با بیان اینکه این مجموعه در گذشته زیر مجموعه آگاهی بود اما اکنون به صورت پلیس هوشمند و تخصصی مستقل عمل می‌کند، تصریح کرد: هدف از تشکیل پلیس امنیت اقتصادی، پیشگیری و پیش‌بینی و حمایت از اقتصاد بوده است و تولیدکنندگان از ما هیچگونه ترسی ندارند زیرا ما در راستای تولید و امنیت اقتصاد بازار از فعالیت‌های آن‌ها حمایت می‌کنیم و این موضوع موجب رضایت آن‌ها است.
وی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق و کالا و ارز که خود شامل بخش‌های مختلفی است یکی از وظایف ماست، ادامه داد: پلیس هوشمند در راستای "جرایم سازمان یافته" و کلان فعالیت می‌کند و صرفاً برای افراد خرد و ضعیف وقت خود را صرف نمی‌کند.
محمدی خاطرنشان کرد: ۲۰ سازمان و اداره کل در راستای مبارزه با قاچاق با ما همکاری و مساعدت کامل دارند.
وی با تاکید بر اینکه قاچاق سلامت امنیتی و اقتصادی جامعه و دولت را به هم می‌زند و هدف ما مبارزه با آن است، اشاره کرد: مبحث ریجستری تلفن‌های همراه باعث شد دیگر گوشی قاچاق در کشور نداشته باشیم و هم‌اکنون قاچاق گوشی به صفر رسیده است.
سامانه پایش گمرکی توسط پلیس امنیت اقتصادی رصد می‌شود و ما از هر طریق و هر زمان از طریق سیستم‌های موجود سازمان‌ها و بارهای انتقالی را بررسی می‌کنیم. 
رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی نیروی انتظامی استان همدان گفت: اخلال در نظام اقتصادی و رشوه و فرار مالیاتی و تعدیل اموال دولتی، تسهیلات غیرمجاز و پولشویی و زمین‌خواری و تقلب در مناقصات و بسیاری از موارد دیگر در پلیس امنیت اقتصادی بررسی می‌شود.
وی مطرح کرد: ۲۹۴ میلیارد تومان کشفیات پرونده قاچاق طی ۱۰ ماه اخیر ۱۴۰۱ داشتیم که و نسبت به مدت مشابه ۱۰ درصد افزایش داشته و ارزش آن براساس کارشناسی گمرک و ارزش واقعی است؛ اگر بخواهیم براساس عرف بازار حساب کنیم نزدیک به ۵۰۰ میلیارد تومان اما ملاک ما ارزش‌گذاری دقیق گمرک است و ۱۲ میلیارد تومان از طریق فروش و صادرات این کالاها به خزانه دولت طی مدت اخیر وارد شده است و برخی از این اموال معدوم می‌شود و باقی موارد آن بررسی می‌شود.
وی با تأکید براینکه نهادها از طریق فروش این اموال هیچ سودی نمی‌کنند و صرفاً این هزینه‌ها در خزانه دولت و زندگی مردم وارد می‌شود، خاطرنشان کرد: ۱۵ فقره پرونده بالای یک میلیارد تومان در استان تشکیل شده که ۲۵ درصد افزایش داشته است.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today