صدا و سیما/ حدود یک ماه است که نبود اتوبوس در مسیر زواره به تهران و بلعکس باعث شده مسافران سرگردان و از وضعیت به وجود آمده گلایه باشند.

زواره بیش از ۵۰ سال است که دارای پایانه مسافربری است، اما طی دو ماه گذشته با مشکل جابه‌جایی مسافر به تهران روبرو شده، به طوری که مردم دچار سردرگمی شدند و مجبور هستند برای سفر به تهران به شهرستان اردستان و دیگر شهرهای اطراف بروند.
رضا یکی از مسافران شهر زواره گفت: قبلاً در شهر زواره صبح و عصر اتوبوس خط تهران وجود داشت ولی چند هفته است شیفت عصر اتوبوس تهران نداریم و با توجه به اینکه من ناچار هستم هفته‌ای دو سه بار به تهران سفر کنم سرگردان شهرهای اطراف می‌شوم.
همچنین علی که یکی دیگر از شهروندان زواره‌ای است که هر چند روز یک بار به تهران سفر می‌کند، اظهار کرد: وضعیت سرویس‌های زواره به تهران اصلاً منظم نیست. یعنی ما نمی‌دانیم کدام روز اتوبوس هست یا نیست و همیشه برای سفر به تهران دلهره داریم و نگران هستیم.
وی گفت: شهر زواره یک شهر تاریخی و گردشگر پذیر است و تعداد زیادی از همشهریان ما در تهران زندگی می‌کنند و ارتباط هفتگی با زادگاهشان دارند، برای همین موضوع از مسئولان شهرستان درخواست داریم در جهت ایجاد زیرساخت‌های مسافربری و رونق گردشگری مشکلات رفت‌وآمد را برطرف کنند.
مسئول شرکت مسافربری سیر و سفر زواره اظهار کرد: مالکان اتوبوس‌هایی که در هر شرکت مسافربری خدمات می‌دهند با شرکت مسافربری قرارداد همکاری می‌بندند و هر مسیری و جاده‌ای که شرکت تشخیص دهند راننده و مالک اتوبوس باید تابع برنامه‌ریزی آن باشد.
اسماعیل نجارحسینی با بیان اینکه شرکت مسافربری سیر و سفر زواره با اتوبوس خط زواره به تهران تا مردادماه ۱۴۰۳ قرار دارد، افزود: در ماه‌های گذشته مالک اتوبوس از شرکت سیر و سفر درخواست‌های نامتعارف و غیرقانونی داشت که شرکت مسافربری سیر و سفر زواره با آن موافقت نکرد و مالک اتوبوس به این دلیل از ادامه همکاری منصرف شد.
وی خاطرنشان کرد: تخلفات مالک اتوبوس و فسخ یک‌طرفه قرارداد وی را به سازمان حمل و نقل استان اعلام کردیم و با وجود پیگیری‌های انجام شده متأسفانه برخوردی صورت نگرفته است. سازمان حمل و نقل استان اعلام می‌کند برخی افراد در یکی از نهادها اجازه برخورد با مالک اتوبوس را نمی‌دهند.
مسئول شرکت مسافربری سیر و سفر زواره گفت: شرکت مسافربری ما چند روزی است اقدام به راه‌اندازی اتوبوس جایگزین خط زواره به تهران کرده است، ولی اتوبوس قبلی با توجه به اینکه سابقه خدمات در این خط را دارد مسافران را در شهر زواره غیرقانونی و بدون خرید بلیت سوار می‌کند.

مردم بدون تهیه بلیت سوار اتوبوس‌ها نشوند
همچنین رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان اردستان گفت: سوار کردن مسافر بدون بلیت از شرکت‌های مسافربری خلاف قانون است و اداره راهداری در کنار پلیس‌راه می‌تواند نسبت به برخورد با رانندگان متخلف اقدام کند.
ابوالفضل کوهی در خصوص مشکلات به وجود آمده در شهر زواره گفت: شرکت مسافربری در صورت فسخ قرارداد راننده اتوبوس می‌تواند اتوبوس جدیدی را به خدمت بگیرد، البته هنوز گزارشی مبنی بر سوار کردن غیرقانونی مسافر در شهر زواره به اداره راهداری و حمل و نقل و جاده‌ای شهرستان نرسیده است که بخواهیم با آن برخورد کنیم.
وی گفت: همشهریان برای مسافرت‌های بین‌شهری خود باید با مراجعه به شرکت‌های مسافربری نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند و بدون بلیت در میادین و میانه راه‌ها سوار اتوبوس نشوند، چراکه این کار غیرقانونی و یکی از تخلفات راننده محسوب می‌شود و در صورت بروز حادثه و اتفاقات ناگوار شرکت‌های مسافربری هیچ‌گونه تضمینی برای جبران خسارت نمی‌دهند.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today