ایسنا/ استاندار یزد تاکید کرد که استان یزد در طرح ملی نهضت مسکن الگوی ویلایی‌سازی خواهد شد.

مهران فاطمی، استاندار یزد اظهار کرد: در دولت سیزدهم در کمتر از ۱۴ ماه رئیس‌جمهوری محترم و معاون اول ایشان پای این مطالبه‌ی مردمی آمدند و محصول این مجاهدت و توجه این شد که ما تاب‌آوری آبی خودمان را از ۱۸ ساعت در تابستان به ۳۰ ساعت رساندیم و این تاب‌آوری در زمستان از ۲۴ ساعت به ۴۰ ساعت رسید.
وی شروع بزرگترین عملیات اجرایی آبی کشور در استان یزد را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: این پروژه دغدغه آب استان یزد را تا ۱۰۰ سال آینده برطرف می‌کند. انتقال ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب از خلیج فارس و دریای عمان به ایران مرکزی با سقف اعتباری ۱۵۰ هزار میلیارد تومان یک اتفاق بزرگ است که آرزوی ۴۴ ساله‌ی مردم یزد را برطرف می‌کند که خیلی‌ها معتقد بودند میسر نمی‌شود.
استاندار نگاه ویژه شخص رئیس‌جمهور و معاون اول را علت عملیاتی شدن این پروژه بزرگ دانست و ادامه داد: افتتاح خط پدافندی با اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومان با همه‌ی سختی‌های موجود، در ثانیه ۳۰۰ لیتر آب منتقل می‌کند که در طول سال می‌تواند ۳۰۰ میلیون مترمکعب را با افزایش‌ یک ایستگاه پمپاژ انجام دهد.
فاطمی در تشریح جزئیات طرح خط پدافندی، گفت: این طرح قرار بود در مدت ۱۸ ماه انجام شود که ظرف ۴ ماه افتتاح شد. این طرح در گرمای ۶۰ درجه و با تلاش شبانه‌روزی محقق شد لذا با تلاش جهادی می‌توان مشکلات را رفع کرد. این طرح در راستای رفع کمیت مشکلِ آب بود اما با انتقال خط اصلی موضوع کیفیت را جدی دنبال خواهیم کرد تا یک آب پایدار و باکیفیت را برای مردمانِ مرکز ایران داشته باشیم.
وی درباره فعالیت‌های یک‌سال گذشته دولت در استان یزد، تاکید کرد: مسئله تولید مسکن چند سال در استان یزد متوقف بود. تورم امروز حوزه مسکن نتیجه‌ی عدم توجه گذشته به تولید مسکن است؛ آپارتمان‌های دولت‌های گذشته تناسبی با بوم این استانِ یزد نداشت لذا ما زمین‌های استان یزد را واگذار کردیم تا با ساختِ خانه‌های ویلایی، سبک زندگی ایرانی برپایه‌ی معماری اصیل ایرانی اسلامی رقم بخورد.
استاندار از تخصیص زمین برای ایجاد مسکنِ ۵۶ هزار متقاضی خبر داد و افزود: در سفر اخیر رئیس‌جمهور ۱۷۷ واحد تحویل داده شد و ۶ هزار واحدی که اواخر دولت تا ۱۵ درصد پیشرفت داشت را تکمیل می‌کنیم و زمین‌های ۲۰۰ تا ۲۵۰ متری بین شهرها و ۴۰۰ تا ۵۰۰ متری در روستاها را پیگیری می‌کنیم.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today