قدس آنلاین/ رئیس اتحادیه املاک مشهد گفت: با توجه به بی‌ثباتی قیمت‌ها در بازار، ما در همه زمینه‌ها افزایش قیمت داشتیم و در بحث مسکن نیز از ابتدای سال تاکنون حدود ۲۰ درصد افزایش قیمت مسکن در مشهد مقدس را شاهد بودیم.

محمد عیدی، رئیس اتحادیه املاک مشهد اظهار کرد: زمانی که مصالح و قیمت زمین خام در حال افزایش است، به طور طبیعی قیمت مسکن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
وی با بیان اینکه گران‌ترین مناطق مشهد، سجاد و هاشمیه است، گفت: افزایش قیمت در همه مناطق مشهد یکسان است و کوچ کردن مردم به حاشیه شهر به خصوص برای خرید اولی‌ها که توان خرید کمتری دارند، یک امر طبیعی است و در شرایط کنونی چاره‌ای ندارند و باید به حاشیه شهر بروند.
رئیس اتحادیه املاک مشهد با بیان اینکه در سال جاری قیمت مسکن افزایش داشته است، گفت: قیمت مسکن متأثر از افزایش قیمت بازارهای موازی است و اگر ارز، دلار و مصالح ثابت باشد، بی‌شک افزایش قیمت نخواهیم داشت.
عیدی افزود: متأسفانه در هفته‌های اخیر و با توجه به افزایش قیمت‌های بازار موازی، پول افراد بی‌ارزش شده و مردم برای خرید هجوم آورده‌اند.
رئیس اتحادیه املاک مشهد با بیان اینکه استقبال برای خرید ملک یا همان تقاضا بیشتر شده است، خاطرنشان کرد: فروشندگان خودشان قیمت مسکن را تعیین می‌کنند و حتی از معامله و فروش خودداری می‌کنند تا نرخ‌ها بالا برود.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه هفت الی هشت سال است حق کمیسیون‌ها به‌روز نشده و واقعی نیست، متأسفانه بیشترین تخلفات املاکی‌های مشهد در مورد نرخ کمیسیون است.
عیدی در پاسخ به اینکه چرا درصد کمیسیون‌ها به‌روزرسانی نمی‌شود، گفت: قرار بود روز گذشته هشتمین جلسه کمیته نرخ‌گذاری برگزار شود اما به دلایلی لغو و به ۲۳ بهمن‌ماه موکول شد. در مجموع، کارشکنی دستگاه‌های ذی‌ربط موجب شده نرخ‌ها به‌روزرسانی نشود.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today