ایسنا/ بازارچه عرضه تولیدات مشاغل خانگی استان یزد به مناسبت دهه مبارک فجر و با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان گشایش یافت.

محمدرضا فلاحتی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد اظهار کرد: در این بازارچه ۵۰ غرفه در زمینه گل و گیاه، شیرینی و نان سنتی، پوشاک و صنایع دستی به مدت ۳ روز از ۱۸ لغایت ۲۰ بهمن از ساعت ۱۶ الی ۲۰ فعالیت دارند.
وی ادامه داد: این بازارچه با همکاری ناحیه مقاومت بسیج منطقه حسن آباد و با حضور بیش از ۶۰ درصد ساکنین این منطقه که دارای مجوز مشاغل خانگی هستند برگزار شده است.  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مشاغل خانگی از آن دسته فعالیت هایی هستند که این امکان را برای متقاضیان کار فراهم می کند تا بتوانند با بودجه محدود، به فعالیت و درآمد زایی بپردازند، تصریح کرد: برای حمایت از این مشاغل، سامانه هایی پیش بینی شده است که از جمله آنها سامانه مشاغل خانگی به آدرس  smkh.mcls.gov.ir است.
وی ادامه داد: تعداد رشته های مشاغل خانگی ۵۱۲ رشته است که ۲۳ رشته تایید محور و ۴۸۹ رشته ثبت محور هستند. تعداد ۱۱۱ رشته جدید مصوب شده که به زودی در سامانه مذکور بارگذاری می شود و تعداد رشته ها به ۶۲۳ رشته خواهد رسید.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today