ایسنا/ معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد از رونمایی سامانه هوشمند نظارت مردمی استان دارالعباده (به اختصار: نماد) همزمان با دهه مبارک فجر به منظور تسهیل و تسریع فرایند مردمی سازی نظارت و رسیدگی به شکایت از دستگاه های اجرایی استان خبر داد.

محمدعلی شاه‌ حسینی، معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد اظهار کرد: در راستای تحقق این وعده ویژه استاندار یزد، سامانه هوشمند نظارت مردمی استان دارالعباده (به اختصار: نماد) طراحی شد.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت نظارت مردم بر عملکرد مدیران و کارمندان خاطرنشان کرد: شناسایی گلوگاه های اصلی شکایت مردمی برای انجام اقدامات پیشگیرانه یا اصلاحی، ایجاد تصویر شفاف از عملکرد دستگاه های اجرایی استان در رسیدگی به شکایت شهروندان و ارتقای فرهنگ پاسخگویی و تکریم مراجعان در نظام اداری استان از جمله اهداف استقرار سامانه نماد است.
شاه‌ حسینی، زمینه سازی برای برقراری پیوند میان رضایت خدمت گیرندگان با سرنوشت اداری کارکنان و مدیران دولت، تدقیق فرایند ارزشیابی عملکرد کارکنان دولت براساس کنترل نحوه برخورد با خدمت گیرندگان و بهبود میزان اعتماد شهروندان به دولت و کارگزاران را از دیگر اهداف راه اندازی سامانه مذکور عنوان کرد.
وی با بیان این که کلیه دستگاه‌های اجرایی واقع در حوزه نظارت استانداری یزد در قلمرو مکانی سامانه «نماد» قرار دارند، اظهار کرد: بر این اساس کلیه سازمان‌ها، ادارات، شرکت‌های دولتی و سایر شرکت‌های مستقل وابسته به دولت، نهادهای عمومی غیر دولتی مانند شهرداری‌ها، ارگان‌ها و سازمان‌ها تحت نظارت و واحدهای عملیاتی دستگاه‌های اجرایی مانند بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و مدارس در این قلمرو قرار دارند.
معاون استاندار یزد تصریح کرد: واحدهای عملیاتی دستگاه‌های اجرایی مانند بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، مدارس، ساختارهای تصمیم‌گیری فعال در دستگاه‌های اجرایی استان همچون شوراها، کمیسیون‌ها، کارگروه‌ها و واحدهای بخش خصوصی که به نمایندگی از دستگاه‌های اجرایی مسئولیت خدمات‌رسانی به مردم را برعهده دارند مانند دفاتر پیشخوان دولت، کارگزاری‌های اجرایی نیز در محدوده نظارت این سامانه قرار می‌گیرند.
شاه حسینی افزود: قلمرو موضوعی شکایات قابل رسیدگی در این سامانه شامل انواع گزارشات و شکایاتی است که خدمت گیرندگان یا شهروندان ایرانی یا اتباع خارجی مجاز و مسافران خارجی نسبت به عملکرد شغلی کارکنان یا واحدهای سازمانی زیر مجموعه دستگاه‌های اجرایی استان مطرح کنند.
وی خاطرنشان کرد: دستیار استاندار در مردمی‌سازی دولت، ناظر بر حسن اجرای شیوه‌نامه نظارت مردمی و رسیدگی به شکایت از دستگاه‌های اجرایی استان بوده و به صورت فصلی و موردی، گزارش وضعیت عملکرد هر یک از دستگاه های اجرایی و همچنین مسئولان واحدهای تخصصی استانداری در اجرای تکالیف محوله را به استاندار ارائه می کند.
معاون استاندار در پایان با بیان این که مردم استان می‌توانند با نصب سامانه نماد، استان را در پیش‌برد اهداف استقرار سامانه یاری کنند، گفت: عموم مردم ساکن یا مسافر یزد می‌توانند با مراجعه به نشانیnemad.ostanyazd.ir یا صفحه اینترنتی استانداری یزد به آدرسostanyazd.ir نسخه موبایلی سامانه را دریافت و نصب کنند.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today