ایرنا/ سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی از اعزام اولین گروه امداد و نجات ایران از این استان خبر داد.

حمید منجم، سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی اظهار کرد: با توجه به آمادگی امدادگران و تجهیزات امدادی هلال احمر آذربایجان شرقی اولین گروه امداد و نجات ایران شامل 45 امدادگر و تیم درمان اضطراری روز گذشته به مناطق زلزله زده ترکیه اعزام شدند.
وی افزود: این تیم شامل تیم های امداد و نجات حرفه ای، یک قلاده سگ زنده یاب و... جهت آواربرداری ، جستجو، امداد و نجات اولیه و تشکیل یک ارودوگاه 500 چادری برای ورود اولیه آسیب دیدگان به همراه تیم درمان اضطراری به ظرفیت 15 نفر با امکانات پیش بیمارستانی و بیمارستانی با 3 پزشک متخصص و پرستار و یک تیم حرفه ای با دارو تجهیزات عازم ترکیه شد.
منجم خاطرنشان کرد: این گروه اولین تیم از طرف جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بود که با 13 تن محموله شامل چادر و پتو و موکت و جیره غذایی 72 ساعته برای 500 نفر عازم منطقه زلزله زده شدند.
سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی اضافه کرد: مدت ماموریت تیم امداد و نجات ایران که از طرف هلال احمر آذربایجان شرقی به مناطق زلزله زده ترکیه اعزام شده، حداقل 10 روز تخمین زده شده تا با تیم های جدید جایگزین شود.
منجم تاکید کرد: این گروه بیشتر نقش ارزیابی منطقه را دارند که در صورت نیاز به کمک رسانی بیشتر تیم های دیگری از استان ما یا دیگر مناطق کشور به مناطق حادثه اعزام شوند.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today