باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل زندان‌های استان فارس گفت: در پی عفو رهبری، پیش بینی می‌شود تا با توجه به بررسی‌های پرونده محکومان و متهمان یک‌هزار زندانی از زندان های استان آزاد شوند.

اسحاق ابراهیمی، مدیرکل زندان‌های استان فارس، با بیان اینکه عفو رهبری برای محکومان ناآرامی‌های اخیر شامل متهمان و محکومان در محاکم قضایی استان در هر مرحله از رسیدگی و یا زندانی است، اظهار کرد: پیش بینی می‌شود تا با توجه به بررسی‌های پرونده محکومان و متهمان یک‌هزار زندانی آزاد و ۲ هزار و ۵۰۰ زندانی و متهم تخفیف مجازات بگیرند.
وی افزود: قرار است در این عفو پرونده محکومان ناآرامی‌های اخیر تا ۲۲ بهمن و سایر محکومان تا پایان بهمن ماه رسیدگی و تعیین تکلیف شوند.
حجت الاسلام سیدکاظم موسوی، رئیس کل دادگستری فارس نیز بیان کرد: با پیشنهاد رئیس قوه قضاییه و تایید و موافقت رهبر انقلاب، عفو معیاری اعلام شد که مطابق با آن چند هزار نفر در استان فارس تا ۲۲ بهمن از زندان‌های فارس آزاد می‌شوند.
وی افزود: این عفو معیاری شامل کسانی می‌شود که در اغتشاشات اخیر لیدر نبوده و نقش اساسی نداشته و به صورت احساسی اقداماتی انجام داده اند.
موسوی تصریح کرد: کسانی که جرایم امنیتی، سرقت و جرایم خشن و مهم نداشته باشند نیز مشمول این عفو می‌شوند که برای آزادی این افراد کمیته ویژه‌ای تشکیل می‌شود تا کار آزادی این افراد سریع‌تر انجام شود.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online