صدا و سیما/ اعضای هیئت‌رئیسه فراکسیون اقتصاد انرژی مجلس وارد خوزستان شدند.

در جریان سلسله سفر‌های استانی خانه ملت، هیأت‌رئیسه فراکسیون اقتصاد انرژی مجلس شورای اسلامی به ریاست فریدون عباسی از فرودگاه ماهشهر وارد استان خوزستان شدند.
در این سفر استانی دو روزه مقرر است علاوه بر افتتاح و بهره‌برداری از برخی طرح‌ها به مناسبت دهه مبارک فجر، ارزیابی وضعیت و پیگری رفع موانع پروژه‌های راکد بخش اقتصادی و انرژی استان نیز تا حصول نتیجه مورد بررسی قرار گیرد.
مصوبات سفر در دو بخش پیگیری‌های ملی و استانی دسته‌بندی و با هدف رفع خلل و سپس در صورت ضرورت با پیگیری‌های پارلمانی از سوی وزیران، معاونان موضوعی رئیس‌جمهور مورد توجه قرار می‌گیرد.
در این راستا، در فرآیندِ بررسی‌ها و پیگیری‌ها در صورت اثبات ترک فعل در پروژه یا طرحی، موضوع با اطلاعات روشن و متقن به کمیسیون اصل نود مجلس اطلاع و تا مرحله ارجاع به قوه قضائیه پیگیری خواهد شد.
مقصد‌های این سفر دو روزه استانی به ترتیب بندر ماهشهر، بندر امام خمینی(ره)، آبادان، خرمشهر و اهواز تعیین گردیده است.
افتتاح طرح پایین‌دستی پتروشیمی، بررسی طرح توسعه بندر خلیج‌فارس و مانع‌زدایی از طرح‌های اشتغال‌زا در صنایع پایین دستی، جلسه شورای مدیران پتروشیمی و بندری، حضور در یادمان کربلای شلمچه، بازدید از فاز‌های توسعه‌ای نیشکر و صنایع جانبی، بازدید از نمایشگاه نفت و دیدار با فعالان دانش‌بنیان صنعت انرژی، بازدید از شرکت لوله‌سازی اهواز، دیدار با علما و خانواده شهید مدافع حرم، حضور در گفتگوی ویژه خبری صدا و سیما از اهم برنامه‌های این سفر استانی می‌باشد.
اعضای هیأت‌رئیسه فراکسیون اقتصادِ انرژی مجلس شورای اسلامی و رئیس دبیرخانه عبارتند از: فریدون عباسی (رئیس)، سید مجتبی محفوظی (نایب‌رئیس‌اول)، روح‌الله متفکر آزاد (نایب‌رئیس دوم)، محمد کعب‌عمیر (دبیر اول)، سارا فلاحی (سخنگو)، احمد جباری (ناظر اول) و حبیب آقاجری (ناظر دوم) و محمد خطیب (رئیس دبیرخانه و مسئول هماهنگی سفر‌های استانی).

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan.today