باشگاه خبرنگاران/ استاندار یزد گفت: راهبرد استان در نوروز سال ۱۴۰۲ «نوروز بدون فوتی» است که تحقق این مهم با برنامه‌ریزی اساسی و دقیق امکان‌پذیر است.

مهران فاطمی، استاندار یزد در نشست شورای راهبردی کاهش تصادفات جاده‌ای استان یزد که با حضور رئیس پلیس راه راهور فراجا و اعضای شورا برگزار شد، بر ضرورت مداخله جدی و برنامه ریزی برای مدیریت مسائل مربوط به تصادفات درون شهری و برون شهری تاکید و اظهار کرد: راهبرد استان در نوروز سال ۱۴۰۲ «نوروز بدون فوتی» است که تحقق این مهم با برنامه ریزی اساسی و دقیق امکان پذیر است.
او در ادامه به آمار بالای تصادفات در ۳۰ کیلومتر ابتدایی شهر‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: در این زمینه کمیته‌ای تخصصی برای برنامه ریزی و انجام اقدامات لازم از جمله استقرار نیرو‌های پلیس تا ساماندهی سرویس کارخانجات، نصب بنر‌ها و ارسال پیامک‌های هشدار تشکیل شود.
استاندار یزد با اشاره به نقش جاده‌های یکنواخت و خسته کننده در بروز تصادفات، اظهارداشت: یکی از اقدامات نوآورانه و مورد پیگیری استان در نوروز، باید استقرار ایستگاه‌های موقت بین راهی در جاده‌ها و پذیرایی و اسکان موقت مسافران باشد.
فاطمی بر شناسایی کلیه محور‌های حادثه خیز استان، تعیین هزینه اصلاح این نقاط و بهره مندی از ظرفیت معادن در این حوزه تاکید کرد.
استاندار یزد خاطرنشان کرد: دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری با کمک دهیاران و بخشداران، برنامه ریزی جدی برای سامان نقاط پر تصادف راه‌های روستایی داشته باشد.
فاطمی همچنین با اشاره به کمبود نیروی پلیس برای استقرار در جاده‌ها در ایام نوروز، افزود: همانند نوروز سال گذشته با محوریت فرمانداران و تحت نظارت پلیس راه و راهور از توان نیرو‌های بسیجی، جهادی و مردمی در اجرای طرح نوروزی استفاده شود.
او در ادامه با اشاره به نقش غیرقابل انکار فرهنگسازی در کاهش تصادفات، اظهارداشت: در این زمینه صداو سیما به طور ویژه روی ارائه مباحث آموزشی و پیشگیرانه در حوزه ترافیک و تصادفات تمرکز داشته باشد.
استاندار یزد خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مورد پیگیری در استان باید ارسال پیامک به رانندگان خودرو‌ها به محض ورود به حوزه استحفاظی و به ویژه محور‌های سانحه خیز استان باشد.
فاطمی ضمن قدردانی از حضور رئیس پلیس راهور فراجا در استان و بررسی مسائل موجود در این حوزه، خواستار بازگشت بخشی از وجوه حاصل از جریمه‌های تخلفات رانندگی به استان؛ طبق ماه ۲۳ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی و نگاه ویژه به مباحث مربوط به ناوگان حمل و نقل پلیس شد.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today