ایسنا/ با حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان طرح آبرسانی به ۱۷ روستای هفتکل افتتاح شد.

محمدرضا کرمی نژاد، مدیرعامل آبفای خوزستان در مراسم افتتاحیه آبرسانی به روستاهای هفتکل اظهار کرد: فاز اول مجتمع آبرسانی رغیوه شامل آبرسانی به ۱۷ روستای هفتکل امروز افتتاح شد که با افتتاح این پروژه مشکل ۱۰ ساله مردم این روستاها برطرف شده است.

وی افزود: دولت سیزدهم در تامین آب شرب بهداشتی و پایدار در روستاهای خوزستان پیشتاز است و آبرسانی به یک هزار و ۷۰۰ روستا در مدت زمان ۱۷ ماه از اقدامات جهادی برای برطرف کردن مشکلات آب شرب در روستاهای خوزستان است.

مدیرعامل آبفای خوزستان با اشاره به هدف اجرای پروژه های آبرسانی در خوزستان گفت: با اجرای این پروژه آب شرب با کیفیت و پایدار در ۱۷ روستای هفتکل تامین شد و برای این پروژه ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و یک بار برای همیشه مشکل آب شرب مردم این روستاها برطرف شد.

کرمی نژاد در ادامه افزود: در فاز دوم این پروژه، آبرسانی به ۵۰ روستای هفتکل در دستور کار است و تا مشکلات آبی این روستاها به صورت کلی برطرف شود.

وی گفت: برای اجرای پروژه های آبرسانی به این روستاها ۹۰ کیلومتر خط انتقال و چهار حلقه چاه اجرا شده که دو حلقه چاه آن تجهیز و با ظرفیت۱۰۰ لیتر به ثانیه وارد مدار بهره برداری شده است.

کرمی نژاد تصریح کرد: خرید و نصب دو دستگاه تابلو برق با اعتبار ۵ میلیارد تومان و دو دستگاه ترانس و ساختمان موتورخانه از دیگر اقدامات انجام شده در روند اجرایی این پروژه است.

وی خاطرنشان کرد: با افتتاح این پروژه آبرسانی در ۱۷ روستای هفتکل، یک هزار و ۳۰۰ خانوار و جمعیت تحت پوشش ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از آب شرب با کیفیت بهره مند می شوند.

کرمی نژاد با اشاره به افتتاح پروژه های آبرسانی به مناسبت دهه مبارک فجر در خوزستان گفت: امسال به مناسبت دهه مبارک فجر ۱۴ پروژه آبرسانی در ۱۰۶ روستای خوزستان افتتاح شد که جمعیت تحت پوشش این طرح های آبرسانی بیش از ۱۲۱ هزار نفر بوده است.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan.today