باشگاه خبرنگاران/ استاندار خراسان جنوبی گفت: مسئولیت راهبری تصادفات در شهرستان‌های خراسان جنوبی بر عهده فرمانداران است و به ازای هر فوتی، نمره منفی به فرماندار تعلق می‌گیرد.

قناعت، استاندار خراسان جنوبی در جلسه مشترک شورای راهبری تصادفات و خدمات سفر در خراسان جنوبی، اظهار کرد: وزیر کشور به تمامی استانداران سطح کشور نامه‌ای مبنی بر اینکه مسئولیت اصلی راهبری تصادفات و کاهش تلفات به عهده شخص استاندار است، ابلاغ کرده است.
او افزود: بر این اساس مسئولیت اصلی راهبری تصادفات و کاهش تلفات در سطح شهرستان‌های استان، بر عهده شخص فرمانداران است؛ لذا نباید به سادگی از این موضوع گذشت.
قناعت با بیان اینکه برای هر یک فوتی در جاده‌های استان یک نمره منفی برای فرمانداران لحاظ خواهد شد، تصریح کرد: فرمانداران باید از تمام ظرفیت شهرستان حوزه خودشان استفاده و هر کجا نقطه کوری وجود دارد را کنترل و مدیریت کنند.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه هم اکنون هیچ موضوعی مهم‌تر از راهبری تصادفات ترافیکی و جلسه ستاد اجرایی و خدمات سفر‌های نوروزی در استان نیست، گفت: در مرکز کشور ارزیابی نسبت به استان‌ها انجام می‌شود که امیدواریم با تلاش و همکاری دستگاه‌های مربوطه استان خراسان جنوبی از آن سربلند بیرون آید.
او ادامه داد: در خراسان جنوبی نیز استانداری ارزیابی نسبت به دستگاه‌های اجرایی استان و فرمانداران یازده گانه انجام خواهد داد.
قناعت با اشاره به اینکه براساس آمار ۱۰ ماهه امسال تعداد متوفیان جاده‌ای در استان‌های ایلام، خراسان جنوبی و یزد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است، افزود: در طرح نوروزی امسال نیز بیشترین تعداد فوتی‌ها مربوط به استان‌های خراسان رضوی، تهران، فارس، کرمان و اصفهان بوده است.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: تمامی دستگاه‌های مربوطه و فرمانداران باید به صورت جدی در نوروز ۱۴۰۲ پای کار باشند تا تعداد تلفات جاده‌ای استان به حداقل و صفر برسد.
او با اشاره به عوامل اصلی حوادث در جاده‌های سطح کشور، عنوان کرد: عدم توانایی و کنترل خودرو بر اثر خستگی و خواب آلودگی، اصرار رانندگان به استمرار رانندگی بدون استراحت و توقف و سرعت غیر مجاز از اصلی‌ترین عوامل تصادفات اعلام شده است.
قناعت ادامه داد: قطعا با ایجاد و راه اندازی استراحتگاه‌های موقت از جمله سیاه چادر‌های هلال احمر بسیاری از حوادث قابل مدیریت است.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری جلسات مربوط خدمات نوروزی، گفت: سه جلسه با عنوان روشنایی میدان شهرستان‌های طبس، قاین و درمیان، بازگشایی اماکن تاریخی و تصمیم گیری جهت ۱۸ نقطه حادثه خیز استان برگزار خواهد شد و انتظار داریم تمامی دستگاه‌های مرتبط پای کار بیایند و حتما نتیجه مطلوب ارائه شود.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today