باشگاه خبرنگاران/ دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی گفت: در اجرای طرح جمع آوری معتادان متجاهر، تاکنون بیش از ۷۰۰ نفر در استان جمع آوری شده‌اند.

رامین موحدی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی با اشاره به آغاز طرح جمع آوری معتادان متجاهر از ۱۵ اسفند ماه اظهار کرد: در آخرین روز‌های سال ۱۴۰۱ با اجرای  این طرح سراسری، تاکنون بیش از ۷۰۰ نفر معتاد متجاهر، در استان دستگیر، جمع آوری و به کمپ جهت درمان انتقال یافتند.
رامین موحدی با اشاره به کمپ تازه تاسیس شهرستان ارومیه که در محل سوله‌های جهاد کشاورزی است، افزود: ۴۱۸ نفر از این معتادان متجاهر در کمپ تازه تاسیس ساماندهی شده‌اند.
وی با بیان اینکه این بیماران به صورت سه ماهه نگهداری می‌شوند، ادامه داد: در این طرح پس از جمع آوری و پذیرش در کمپ ها، مواردی، چون ترک اعتیاد، آموزش و مهارت آموزی از شاخص‌های برنامه ریزی شده در این کمپ‌ها است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به اینکه چهره شهر با جمع آوری معتادان متجاهر تغییر می‌کند، اضافه کرد: این طرح به صورت سراسری اجرا شده و تا پنجم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ ادامه دارد.
موحدی با اشاره به اینکه ۳۲ درصد معتادان جمع آوری شده سابقه سرقت دارند، یادآور شد: با جمع آوری این تعداد معتاد متجاهر قطعا شاهد آرامش و امنیت شهروندان خواهیم بود که تاثیر مستقیم در کاهش جرایم بویژه سرقت دارد.
وی با تاکید بر لزوم توجه به درمان و مهارت آموزی معتادان متجاهر تاکید کرد: در این طرح، بیماران علاوه بر درمان اقدام به آموزش و مهارت آموزی می‌شوند تا پس از ترک اعتیاد بدنبال حرفه جدید شغلی باشند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today