شهرآرا نیوز/ کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی ضمن اشاره به کاهش دما در خراسان رضوی، گفت: تدریج از بعدازظهر روز چهارشنبه با ورود سامانه  ناپایدار جوی و فعال شدن ابرهای بارش زا به استان تا روزهای پایانی هفته جاری به طور متناوب شاهد بارش باران در سطح استان هستیم.

مرتضی اثمری، کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی اظهار کرد: در ٢۴ ساعت گذشته فریمان با ٣ درجه و مهولات با ٢۶ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستان های خراسان رضوی بوده اند. بیشترین سرعت وزش باد از شهرستان‌ سبزوار با ۴٣ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.
وی با اشاره به اینکه طی همین مدت کلانشهر مشهد نوسانات دمایی ٨ و ٢١ درجه را به ثبت رسانده است، گفت: امروز دمای هوای این کلانشهر در گرم‌ترین ساعات به ٢١ درجه و در سردترین ساعات به ٧ درجه خواهد رسید.
کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: طبق بررسی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی به تدریج از بعدازظهر روز چهارشنبه با ورود سامانه  ناپایدار جوی و فعال شدن ابرهای بارش زا به استان تا روزهای پایانی هفته جاری به طور متناوب شاهد بارش باران با احتمال وقوع رعد و برق در سطح استان خواهیم بود
وی اضافه کرد: همچنین در نواحی مستعد احتمال ایجاد روان‌آب، آبگرفتگی و سیلاب دور از انتظار نیست.
گفتنی است؛  از روز چهارشنبه شاهد کاهش ۶ تا ٨ درجه دما در سطح استان هستیم.
با توجه به گزارش پایش آلاینده‌های زیست محیطی مشهد مقدس شاخص کیفیت ٢۴ ساعت گذشته این کلانشهر ۶٩ بوده و امروز با شاخص ۵٩ در شرایط قابل قبول قرار دارد.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today