ایرنا/ بارش شدید باران در شهرستان مهاباد در جنوب آذربایجان غربی موجب آبگرفتگی برخی معابر و خیابان‌های این شهر شد و مشکلاتی برای رفت و آمد مردم و تردد خودروها بوجود آورد.

بارش باران زمستانی که از شامگاه سه‌شنبه در مهاباد شدت گرفته و همچنان ادامه دارد، اگر چه موجب آبگرفتگی معابر و برخی خیابان‌های این شهر شده و مشکلاتی را برای تردد شهروندان به وجود آورده ولی از سویی دیگر موجب خوشحالی اقشار مختلف مردم بویژه کشاورزان و روستاییان شده است.
بارش باران که در ارتفاعات به صورت برف است در برخی مناطق با رعد و برق و وزش باد نیز همراه بود و طراوت و زیبایی خاصی در اولین ماه از فصل بهار به هوای این شهر بخشیده است.
رئیس اداره هواشناسی مهاباد گفت: فعالیت سامانه بارشی از امشب در منطقه جنوب آذربایجان غربی تقویت شده و تا بعدازظهر فردا نیز تداوم دارد.
اردلان محمدپور افزود: در این مدت فعالیت سامانه به صورت بارش‌های رگباری و بهاری همراه با افزایش ابر و رعد و برق و همچنین وزش باد به نسبت شدید خواهد بود.
وی ادامه داد: همچنین در پی فعالیت این سامانه بارش برف در ارتفاعات و ریزش تگرگ به صورت نقطه‌ای دور از دسترس نیست.

رئیس اداره هواشناسی مهاباد به مردم و گردشگران توصبه کرد با توجه بارش‌های بهاری ستاد بحران و دستگاه‌های خدمات رسان برای ارایه خدمات به شهروندان در مواقع مورد نیاز آمادگی لازم را داشته باشند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today