پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: میزان ورود خودروهای سواری به استان طی روزهای ۲۷ تا ۲۹ اسفند نسبت به روزهای ۲۴ تا ۲۶ اسفند ۱۲ درصد رشد داشته که حکایت از افزایش مسافرت ها به استان می باشد.

عبدالکریم اخترشناس، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر اظهار کرد: میزان ورود خودروهای سواری به استان طی روزهای ۲۷ تا ۲۹ اسفند نسبت به روزهای ۲۴ تا ۲۶ اسفند ۱۲ درصد رشد داشته که حکایت از افزایش مسافرت ها به استان است.
اخترشناس با اشاره به نصب ۶۰ سامانه‌ ترددشمار در محورهای برون شهری استان بوشهر ادامه داد: طی روزهای ۲۷ تا ۲۹ اسفندماه سالجاری ورود ۱۴۳ هزار و ۹۶۳ خودرو به استان ثبت شده که نسبت به روزهای ۲۴ تا ۲۶ اسفند رشد ۱۲ درصدی داشته است.
وی افزود: همچنین طی این مدت ۱۲۳ هزار و ۲۵۴ خودرو در حین خروج از استان ثبت شده که در مقایسه با روزهای ۲۴ تا ۲۶ اسفند ۳/۵ درصد کاهش را نشان می دهد که نشان از سکونت بیشتر مهمانان نوروزی در استان را دارد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای بوشهر درباره اینکه بیشترین سهم تردد خودروها مربوط به پلاک چه استان هایی بوده، گفت: بررسی های سامانه پلاک خوان نشان می دهد که پس از خودروهای بوشهر به ترتیب، خودروهایی با پلاک فارس، خوزستان، تهران و اصفهان بیشترین سهم را داشته اند. 
به گفته اخترشناس، طی روزهای ۲۷ تا۲۹ اسفندماه ساعت های اوج تردد در محورهای استان بوشهر ۱۷ تا ۱۹ بوده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین طی ۲۷ الی ۲۹ اسفند تعداد ۴۷۶۹ سفر معادل ۶۴۲۷۴ مسافر در استان انجام شده که افزایشی بوده است.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar