صدا و سیما/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت: بر اثر ریزش سنگ در جاده چالوس محدوده، ولی آباد دو تن دیشب جان باختند.

حسینعلی محمدی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران اظهار کرد: هم آمد وشد خودرو‌ها در جاده‌های چالوس، سوادکوه و هراز عادی و روان است.
محمدی افزود: بر اثر ریزش باران و برف هم اکنون جاده‌های کوهستانی و برف گیر استان لغزنده است.
او با بیان اینکه علیرغم توصیه‌های پلیس راه همچنان مسافران نوروزی مسیر‌های کوهستانی که احتمال سقوط بهمن و ریزش سنگ وجود دارد را برای سفر انتخاب می‌کنند، افزود: در جاده کندوان از پیچ سپاه تا تونل کندوان انتهای حوزه راهداری استان به طول پنج کیلومتر در ۱۰ نقطه ریزش بهمن گزارش شد
محمدی ادامه داد: دیشب در جاده چالوس محدوده، ولی آباد بر اثر سقوط سنگ بر روی یک دستگاه خودرو پژو پارس پنج نفر از سرنشینان این خودرو مصدوم شدند که از این تعداد دو تن یک دختر سه ساله و مادر ۳۴ جان باخت.
او گفت: محور کندوان که به علت ریز کوه و بارش شدید برف و کلاک مسدود شده بود از با تلاش عوامل راهداری و ماموران پلیس راه ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح امروز باز شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران به انحراف یک دستگاه تریلر در جاده کیاسر اشاره کرد و ادامه داد: جاده کیاسر به ساری حدفاصل تلمادره به علت باش برف و کولاک شدید از صبح امروز مسدود شده و تردد در آن امکان پذیر نیست.
محمدی با بیان اینکه تلاش عوامل راه و راهداری برای بازگشایی این محور ادامه دارد افزود: پیش بینی می‌شود این مسیر تا دو ساعت دیگر برای تردد مسافران نوروزی بازگشایی شود.
او گفت: در جاده هراز به علت حجم کولاک و ریزش بهمن در ۱۳ نقطه از پلور تا امامزاده هاشم بطول هشت کیلومتر سه خودرو گرفتار شدند که عملیات نجات با کمک ماموران راهداری انجام شد.
محمدی با توجه به هشدار سطح نارنجی هواشناسی به مسافران نوروزی توصیه کرد از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌های استان خودداری کنند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران از رانندگان خواست در صورت نیاز به تردد در محور‌های کوهستانی تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ، سوخت کافی و لباس گرم همراه داشته باشند و از توقف در گردنه‌ها که احتمال ریزش سنگ، رانش کوه و سقوط بهمن وجود دارد، خودداری کنند.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today