تیتر قزوین/ کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین از بارش برف در ارتفاعات استان، به ویژه در شهرهای معلم کلایه در رودبار الموت شرقی و آوج خبر داد.

مهدی آخوندی، کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین با اعلام این خبر اظهار کرد: براساس پیش بینی روزهای گذشته، بارش باران و برف از نخستین ساعات بامداد امروز در ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان آغاز شد.
کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین ادامه داد: خروجی مدل های هواشناسی نشان می دهد که برای امروز (به ویژه نیمه جنوبی استان) هم به تناوب منطقه تحت تاثیر سامانه بارشی قرار دارد که با توجه به جریانات شمالی و سرد شدن هوا برای مناطق سردسیر، کوهستانی و ارتفاعات بارش ها به صورت برف پیش بینی می شود.
آخوندی تاکید کرد: از امشب نیز سامانه بارشی به تدریج منطقه را ترک می کند و برای فردا پنجشنبه جوی به نسبت پایدار را پیش رو خواهیم داشت.
به گفته وی، به لحاظ دمایی نیز هوای سرد همراه با وزش بادهای شمالی برای امروز در سطح منطقه وجود دارد اما برای روزهای پنجشنبه و جمعه افزایش نسبی دما را داریم.
آخوندی خاطرنشان کرد: در شبانه روز گذشته آوج با منفی یک و شهرهای بویین زهرا و آبیک با 20 درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت چهار تا 17 درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.


 

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today