ایسنا/ رئیس اتحادیه صنف رستوران‌داران، چلوکباب، آشپزخانه و حلیم‌پزان مشهد قیمت مصوب حلیم و شله برای ماه مبارک رمضان را اعلام کرد.

حسن امیریان، رئیس اتحادیه صنف رستوران‌داران، چلوکباب، آشپزخانه و حلیم‌پزان مشهد اظهار کرد: فعالیت واحدهای صنفی اتحادیه در ماه رمضان از ساعت ۱۶ تا ۱۸ به صورت بیرون بر و از ساعت ۱۸ تا یک ساعت مانده به اذان صبح، سرو در محل انجام خواهد شد.
وی درباره قیمت مصوب حلیم و شله افزود: قیمت مصموب حلیم درجه یک در ماه رمضان امسال کیلویی ۷۵ هزارتومان و قیمت شله درجه یک ۸۰ هزار تومان است؛ البته با گوشت گوسفند ۵ هزار تومان در هر کیلو گرانتر است. همچنین قیمت حلیم درجه ۲ نیز کیلویی ۶۵ هزار تومان و شله ۷۵ هزار تومان است.قیمت شله و حلیم امسال ۱۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.
رئیس اتحادیه صنف رستوران‌داران، چلوکباب، آشپزخانه و حلیم‌پزان مشهد با اشاره به وضعیت بازار بیان کرد: امسال حضور مسافران در مشهد ۲۵ درصد بیشتر از  سال قبل بوده و  از ۶ روزم انده بود به عید رونق بازار افزایش یافته است. اکنون ۸ تا ۹ میلیون زائر در مشهد حضور دارند و گروه دیگری از زائران برای ماه مبارک رمضان به مشهد سفر می‌کنند.
امیریان با اشاره به تشدید بازرسی‌ از واحدهای صنفی در مشهد در ایام نوروز گفت: از ۱۵ اسفند بازرسی‌ها در رینگ حرم و اطراف حرم مطهر از واحدهای صنفی اتحادیه تشدید شده است. ۱۴ اکیپ بازرسی از ۱۵ اسفند فعالیت خود را آغاز کرده و همچنین ۲۷ تا ۳۵ نفر بازرس افتخاری در این بازرسی‌ها حضور دارند. از ۲۵ اسفند تا کنون ۱۳ پرونده مربوط به تخلف بهداشتی در اطراف حرم و ۴ پرونده تخلف مربوط به کم فروشی تشکیل  و به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده است. 


آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today