ایرنا/ رئیس اداره امور بین‌الملل حرم مطهر بانوی کرامت گفت: در سال ۱۴۰۱ حدود ۷ هزار گردشگر بین المللی غیر مسلمان از ۸۷ کشور و حدود ۷۵ هزار زائر مسلمان از ۵۰ کشور در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) حضور یافتند.

کمال ثریا اردکانی، رئیس اداره امور بین‌الملل حرم مطهر بانوی کرامت اظهار کرد: پارسال حدود ۷ هزار گردشگر بین المللی غیر مسلمان از ۸۷ کشور در حرم مطهر بانوی کرامت حضور یافتند که ۱۰ کشور اسپانیا، لهستان، ایتالیا، آمریکا، روسیه، آلمان، هلند، فرانسه، جمهوری چک و چین به ترتیب بیشترین گردشگران را داشته‌اند.
وی با بیان اینکه آمار گردشگران بین المللی حرم مطهر چندین برابر آمار ثبت شده است و صرفا آن افرادی که به دفاتر بین‌الملل مراجعه کرده اند نفرات‌شان به ثبت رسیده است، افزود: اداره امور بین‌الملل حرم مطهر به گردشگران بین‌المللی خدماتی از جمله حرم‌شناسی و آشنایی با ابنیه و افراد شاخص مرتبط با حرم مطهر، برگزاری جلسه پرسش و پاسخ و نشست های تخصصی را ارائه می کند.
رئیس اداره امور بین‌الملل حرم بانوی کرامت با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱ بیش از ۷۵ هزار زائران بین المللی مسلمان از حدود ۵۰ کشور در حرم مطهر بانوی کرامت حضور یافتند، گفت: بیشتر این زائران از کشورهای پاکستان، هندوستان، عراق، آذربایجان، لبنان، بحرین، نیجریه، ترکیه و سوریه بودند.
وی افزود: از جمله خدماتی که در اداره بین‌الملل حرم مطهر به زائران بین‌المللی ارائه می‌شود می‌توان به برگزاری مراسم‌های کاروانی، مناسبتی و روزانه به زبان‌های مختلف، برگزاری تور حرم شناسی برای زائران، برگزاری نشست‌ها و حلقه‌های معرفت، پاسخگویی به سئوالات شرعی و مشاوره به زبان‌های مختلف و اهدای متبرکات حرم مطهر به زائران و خدمات دیگر اشاره کرد.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday