ایرنا/ فرمانده انتظامی البرز از کشف دو انبار احتکار و قاچاق دارو به ارزش بیش از ۱۵۴ میلیارد ریال در شهرستان طالقان در این استان خبر داد.

حمید هداوند، فرمانده انتظامی البرز اظهار کرد: مأموران انتظامی شهرستان طالقان در حین گشت‌زنی در حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودروی پراید مشکوک شده و برابر قانون خودرو را متوقف که در بازرسی از خودرو تعداد زیادی اقلام دارویی و بهداشتی فاقد هر گونه مدارک قانونی و یا فاکتور معتبر کشف شد.
وی افزود: راننده دستگیرشده خودروی پراید اعلام کرد داروها متلعق به یکی از داروخانه‌های سطح شهرستان طالقان است که بلافاصله مأموران پلیس نسبت به شناسایی و دستگیری مدیر داروخانه مذکور اقدام که در بازرسی خودروی وی نیز مقادیری دارو کشف شد.
وی خاطرنشان کرد: پس از انجام تحقیقات تکمیلی توسط مأموران پلیس محل دپو و نگهداری داروها شناسایی که پس از اعزام به محل مشاهده کردند مقادیر بسیار زیادی دارو در دو انبار به صورت غیر بهداشتی و غیر اصولی نگهداری شده است.
هداوند گفت: با توجه به لزوم بررسی کارشناسی و حجم بالای داروهای مکشوفه، تیمی از کارشناسان غذا و دارو اداره بهداشت استان البرز و شهرستان طالقان در محل حاضر و نسبت به شمارش و لیست‌برداری داروها در مدت زمانی بیش از یک هفته کاری اقدام که برابر گزارش و نظریه کارشناسان مبارزه با قاچاق کالای سلامت محور دانشگاه علوم پزشکی استان البرز، در شمارش اولیه مشخص شد بیش از ۱۴ میلیون و ۷۰۰ عدد انواع دارو از جمله برخی داروهای کمیاب در سطح کشور در انبارها موجود که ارزش آنها بیش از ۱۵۴ میلیارد ریال برآورد شده است.
فرمانده انتظامی استان البرز با اشاره به دستگیری چهار نفر در رابطه با این پرونده، اضافه کرد: متهمان دستگیرشده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday