مهر/ معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، از توقیف ساعتی ۱۲۱۳ دستگاه خودرو در پایتخت خبر داد.

سرهنگ احسان مؤمنی، معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد: حدود ۶۰ درصد از تصادفات تهران به بزرگراه‌ها مربوط است و بخش عمده آنها به خصوص در تعطیلات نوروزی به تخلفات دنده عقب مربوط می‌شود.
وی درباره آمار تخلف دنده عقب در ایام نوروز، افزود: طی تحقیقات پلیس راهور به این نتیجه رسیدیم که بخش عمده‌ای از مسافران پایتخت به دلیل گم کردن آدرس‌ها در بزرگراه‌ها و بی‌توجهی به تابلوها و علائمی که مشخص کننده مسیرها و مقصد مسافران است، در بزرگراه‌ها اقدام به تخلف دنده عقب می‌کنند که این مسئله یکی از دلایل اصلی تصادفات بزرگراه‌ها در کنار گزینه‌هایی مانند سرعت، سبقت غیرمجاز و تغییر مسیرهای ناگهانی است.
مؤمنی ادامه داد: لطفاً مسافران در شهر تهران با استفاده از مسیریاب‌ها تردد کنند تا مجبور نباشند به دلیل گم کردن مسیر در بزرگراه‌ها توقف یا اقدام به دنده عقب کنند.
وی افزود: در راستای ایجاد نظم و امنیت ترافیکی و برخورد با تخلفات حادثه ساز به منظور افزایش ایمنی و کاهش حوادث رانندگی طرح توقیف ساعتی در معابر بزرگراهی تهران در حال اجرا است.
مؤمنی گفت: پلیس راهور تهران بزرگ در طرح نوروزی تاکنون با ۱۲۱۳ توقیف ساعتی و ۱۶۳۲ فقره اعزام به پارکینگ با متخلفان برخورد کرده است.

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran