باشگاه خبرنگاران/ فرمانده انتظامی شهرستان مراغه از دستگیری ۹ سارق حرفه‌ای خانه باغ‌ها و اماکن خصوصی با ۳۰ فقره سرقت و کشف اموال به ارزش ۱۱ میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ توحید فارسی، فرمانده انتظامی شهرستان مراغه اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت از ساختمان‌های نیمه کاره، خانه باغ‌ها موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.
او تصریح کرد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنّی و تحقیقات پلیسی بی وقفه شبانه روزی، موفق به شناسایی و دستگیری ۹ سارق حرفه‌ای در این شهرستان شدند.
او افزود: متهمان در بازجویی‌های به عمل آمده تاکنون به ۳۰ فقره سرقت از ساختمان‌های نیمه کاره و اماکن خصوصی و دولتی و خانه باغ‌ها اعتراف و از مخفیگاه آن‌ها تعداد ۱۵۰ قلم اموال مسروقه شامل: انواع دژبر، انواع سنگ فریز و دریل، انواع موتور برق، انواع کپسول گاز، انواع کابل، انواع ابزارآلات صنعتی و کشاورزی به ارزش تقریبی ۱۱ میلیارد ریال کشف گردید.
فرمانده انتظامی شهرستان با بیان اینکه متهمین پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.
سرهنگ فارسی ضمن هشدار به صاحبان اماکن خصوصی، ساختمان‌های نیمه کاره و در حال ساخت از آنان خواست: پس از اتمام ساعت کاری از رها کردن وسایل و تجهیزات ساختمانی در محل اجتناب کرده و وسایل مذکور را در جای امن و قابل اطمینان نگهداری کنند و از قراردادن اموال و وسایل با ارزش در مواقعی که از خانه باغ‌ها استفاده نمی‌نمایند خودداری نموده و با اقدامات پیشگیرانه از جمله استفاده از دوربین‌های مداربسته و حفاظ محکم درب ها، فرصت سرقت را از سارقان سلب کنند.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today