فارس/ معاون گردشگری میراث فرهنگی یزد خبر اقامت ۴۰ میلیون تومانی در این شهر میراث جهانی را مربوط به این استان نداست و گفت: هزینه اقامت، پذیرایی و بلیت به ازای هر زوج جوان در یک روز را بین یک و نیم تا یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان عنوان کرد.

چندی پیش خبری با عنوان کرایه های چندصد میلیونی برای اسکان نوروزی مسافران در شهرهای گردشگر پذیر ایران در فضای مجازی منتشر شده و در این خبر آمده: در برخی شهرستان‌های گردشگری کشور هزینه اقامت تا بیش از ۴۰ میلیون تومان هم رسیده است و مسئولان باید هر چه سریعتر برای ساماندهی آن اقدامی عملیاتی در دستور کار قرار دهند.

هما خورشیدی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری یزد اظهار کرد: طبق برآورد انجام شده توسط مجریان تورهای گردشگری متوسط هزینه سفر به یزد شامل بلیت، اقامت و پذیرایی برای یک روز بین یک و نیم تا یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: موضوعی که امسال با آن مواجهیم خرید تور یا ذخیره اتاق از طریق سایت‌های رزرواسیون یا دفاتر خدمات مسافرتی است که با نرخ مصوب اقامت در یک واحد اقامتی متفاوت است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی یزد گفت: به طور مثال مبلغ ۳۰ میلیون برای خرید اتاق هتل را داشتیم ولی برای اقامت در طول یک هفته بوده نه یک شب که آن را هم مسافر از طریق دفتر مسافرتی در شهر خود رزرو و پرداخت کرده است.

خورشیدی در پایان تأکید کرد: خبر اقامت ۴۰ میلیون تومانی برای یک شب، مربوط به استان یزد نیست و مدیریت استان حوزه قیمت ها را با تمام ظرفیت کنترل و نظارت می‌کند.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today