ایرنا/ رئیس اداره هواشناسی مهاباد گفت: با ورود یک سامانه بارشی به منطقه، بارش باران اواخر امروز جنوب آذربایجان‌ غربی را فرا می‌گیرد و حضور این سامانه تا سه شنبه هم ادامه دارد.

اردلان محمدپور، رئیس اداره هواشناسی مهاباد اظهار کرد: این سامانه بارشی از دیروز وارد منطقه شده و فعالیت خود را به صورت افزایش ابر و وزش باد شروع کرده ولی به دلیل کاهش دمای هوا تاکنون شاهد بارش ناشی از این سامانه نبودیم.
وی با اشاره به اینکه از اواخر وقت امروز بارش های متناوب بهاری آغاز می شود، افزود: این سامانه طی این مدت فعالیت خود را به صورت بارش باران بهاری توام با رعدوبرق و بارش برف در ارتفاعات ادامه می دهد و در برخی نقاط هم به صورت نقطه ای امکان بارش تگرگ وجود دارد.
رئیس اداره هواشناسی مهاباد گفت: در شبانه روز گذشته چالدران با حداقل دمای منفی یک درجه سانتی‌گراد سردترین شهر آذربایجان‌ غربی و پلدشت با حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتی‌گراد گرمترین شهر استان بود و در این مدت دمای هوا در مهاباد بین ۶ و ۲۱ درجه سانتی‌گراد در نوسان گزارش شد.
وی اضافه کرد: با خروج این سامانه بارشی از منطقه و از روز چهارشنبه دمای هوا به طور میانگین چهار تا پنج درجه سانتی‌گراد در جنوب آذربایجان‌ غربی کاهش پیدا می کند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today