صدا و سیما/ مدیرکل هواشناسی استان سمنان درباره مخاطرات فعالیت سامانه بارشی جدید از امروز تا سه شنبه هشدار زرد اعلام کرد.

ایرج مصطفوی، مدیرکل هواشناسی استان سمنان عنوان کرد: فعالیت سامانه بارشی جدید از اواخر وقت امروز یکشنبه ششم فروردین آغاز می شود و تا اواخر وقت سه شنبه هشتم فروردین ادامه دارد.
وی افزود: این سامانه سبب بارش باران، رگبار و رعد و برق در غالب مناطق، احتمال تگرگ در مناطق مستعد، وزش باد شدید و گرد و خاک در غالب نقاط به خصوص در ساعات بعد از ظهر و شب می شود.
مصطفوی افزود: مه‌آلودگی و کاهش دید، لغزندگی، یخبندان و اختلال در تردد محور‌ها و گردنه‌های برف‌گیر، آب گرفتگی در برخی معابر، جاری شدن سیلاب  در مسیل ها و احتمال خسارت ناشی از بارش تگرگ و وزش باد از مخاطرات این سامانه جوی است.
آمادگی راهداری در گردنه‌های برفگیر، احتیاط در تردد محورها، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی، کنترل و پرهیز از صعود به ارتفاعات و نواحی کوهستانی لایروبی جوی‌ها و آبراه‌ها، خودداری از چراندن دام‌ها در مراتع واقع در ارتفاعات و حاشیه رودخانه‌ها، پرهیز از تردد و توقف در کنار ساختمان‌های نیمه کاره، درختان کهنسال، تابلو‌های تبلیغاتی و مدیریت مصرف حامل‌های انرژی، مهمترین توصیه‌های هواشناسی استان سمنان است.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today