صدا و سیما/ مدیرکل امور عشایر استان اردبیل گفت: امسال با توجه به میزبانی اردبیل از رویداد ۲۰۲۳ جشنواره کوچ عشایر استان به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود.

حاتم طهماس‌پور، مدیرکل امور عشایر استان اردبیل اظهار کرد: اردبیل در سال میلادی جاری میزبان رویداد گردشگری کشور‌های عضو اکو ۲۰۲۳ است که با توجه به اهمیت این موضوع، قرار شده با حضور سفرای کشور‌های عضو اکو جشنواره کوچ عشایر مغان در اردیبهشت ماه به صورت بین‌المللی برگزار شود.

وی موعد برگزاری این رویداد را ۷ تا ۹ اردیبهشت ماه در شهرستان بیله‌سوار اعلام کرد و افزود: در قالب این جشنواره توانمندی‌های عشایر ایران و برخی کشور‌های عضو اکو در معرض دید علاقه‌مندان و مخاطبان قرار می‌گیرد تا با آداب و سنن و ظرفیت‌های جامعه عشایری آشنایی پیدا کنند.

طهماس پور بیان داشت: همزمان با ایام نوروز و تقارن آن با ماه مبارک رمضان نمایشگاهی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های عشایر کوچ‌روی شاهسون در پل معلق مشگین‌شهر در معرض دید عموم گذاشته شده که در این نمایشگاه سعی شده تا اصالت و صداقت جامعه عشایری استان اردبیل، ایل شاهسون و مناسک روزه‌داری آنان به شکل مناسب تبیین و برای گردشگران بازگو شود.

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل افزود: در چادر‌ها و همچنین فضا‌های تدارک دیده شده در این نمایشگاه زمینه و بستر معرفی توانمندی‌های تولیدی عشایر برای گردشگران و مسافران نوروزی مهیا شده است.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today