ایسنا/ مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان گفت: واکسیناسیون کرونا در همه مراکز جامع سلامت شهری و خانه‌های بهداشت روستایی استان زنجان انجام می‌شود.

حسن اسمخانی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان اظهار کرد: اکنون شهرستان‌های زنجان، خرم‌دره و خدابنده در وضعیت زرد کرونایی، شهرستان‌های ایجرود و طارم در وضعیت آبی و شهرستان‌های‌ ابهر، سلطانیه و ماهنشان نیز در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

وی با اشاره به افزایش تعداد شهرهای دارای وضعیت زرد کرونایی در کشور، افزود: طبق آخرین اعلام وضعیت رنگ‌بندی کرونایی از سوی وزارت بهداشت، در هفته جاری ۱۳ شهر در وضعیت قرمز و ۴۸ شهر در وضعیت نارنجی و تعداد شهرها با وضعیت زرد نیز به ۱۹۴ مورد افزایش پیدا کرده است.

این مسئول، از ثبت ۳۹ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ و ۲۸ مورد بستری در استان زنجان خبر داد و تصریح کرد: با توجه به کاهش مراجعه شهروندان برای تست کووید ۱۹، قطعا تعداد افراد مبتلا بیش از تعداد مذکور است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به آغاز سال جدید و افزایش دید و بازدیدها و مسافرت‌ها، گفت: پیش‌بینی می‌شود مبتلایان به کرونا بیشتر شوند، بنابراین توصیه می‌شود دستورالعمل‌های بهداشتی اعم از استفاده از ماسک، شست‌وشو مداوم دست‌ها فراموش نشود.

اسمخانی با بیان اینکه واکسیناسیون کرونا در همه مراکز جامع سلامت شهری و خانه‌های بهداشت روستایی استان زنجان انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود زنجانی‌ها قبل از اقدام به سفر نسبت به تکمیل واکسیناسیون و دوز یادآور اقدام کنند.


آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today