تسنیم/ محمدمهدی فداکار استاندار کرمان با حضور در محله شهید همت در حاشیه شهر کرمان، روند ساماندهی حاشیه‌نشینی در این منطقه را بررسی کرد.

محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان در این باره اظهار داشت: منطقه شهرک شهید‌ همت یا شهرک صنعتی از مناطق محروم و حاشیه‌‌ای شهر کرمان است که حاشیه‌نشینی در این منطقه گسترده شده است

وی با اشاره به اینکه قبلاً نیز از این منطقه بازدیدهایی داشتیم، افزود: امروز هم به این منطقه آمدیم تا هم بازدیدی از اقدامات انجام شده و هم مسئولان و گروه‌های جهادی که در منطقه در حال فعالیت هستند داشته باشیم.

استاندار کرمان بیان کرد: پیگیری‌های لازم انجام می‌شود تا زمانی که کارهای اساسی برای این منطقه انجام شود، بخشی از مشکلات و مسائل از جمله مشکلاتی که برای تسطیح کوچه‌ها وجود دارد، برطرف شود.

ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین کرمان باید در اولویت کار مسئولان قرار بگیرد

محمدمهدی زاهدی، نماینده مردم کرمان در مجلس نیز با بیان اینکه ساماندهی حاشیه‌نشینی باید در اولویت کار مسئولان قرار بگیرد، اظهار کرد: مردم در حاشیه شهر کرمان با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند و به سختی زندگی می‌کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به اینکه کارهای بزرگی از حدود 10 سال پیش در حاشیه شهر کرمان انجام شده که از همه مسئولان در ادوار مختلف تشکر می‌کنیم، افزود: خوشبختانه امروز در حاشیه شهر کرمان در منطقه شهید همت مدرسه در حال ساخت است و کمتر شاهد مشکلات قبل هستیم.

وی با بیان اینکه شهرداری کرمان هم در این منطقه وارد شده و تعدادی از خیابان‌ها آسفالت شده است، ادامه داد: مشکل اراضی دولتی باید بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره راه و شهرسازی برطرف شده تا مشکل مردم تعیین تکلیف شود.

زاهدی با اشاره به اینکه مناطق حاشیه شهر نیازمند امکانات ورزشی و برنامه‌های فرهنگی است، بیان کرد: این مشکلات باید با کمک شرکت‌های بزرگ اقتصادی استان کرمان برطرف شود.

وی با بیان اینکه مردم در این منطقه مشکلات معیشتی دارند، گفت: با درآمدهای کم ساکنان این مناطق امکان اینکه خودشان مسجد و سالن ورزشی بسازند، نیست و دولت حتماً باید در این حوزه‌ها وارد شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به اینکه طلابی که در این منطقه فعالیت فرهنگی مذهبی دارند هم مشکلات زیادی دارند، افزود: این افراد در این شرایط سخت، باز هم پای کار نظام و انقلاب ایستاده و تبلیغ دین انجام می‌دهند که جای تقدیر دارد.

 استاندار کرمان در این بازدید یک‌ساعته از مدرسه و مسجد در حال ساخت در این منطقه حاشیه‌نشینی و کوره‌های آهک‌پزی بازدید کرد و در ادامه با حضور در مسجد حضرت جوادالائمه (ع) نماز مغرب و عشاء را به همراه مردم همین منطقه به جماعت اقامه کرد.

استانداری کرمان , استان کرمان , استانداری کرمان , استان کرمان , استانداری کرمان , استان کرمان , استانداری کرمان , استان کرمان , استانداری کرمان , استان کرمان , استانداری کرمان , استان کرمان , استانداری کرمان , استان کرمان , استانداری کرمان , استان کرمان , استانداری کرمان , استان کرمان , استانداری کرمان , استان کرمان , استانداری کرمان , استان کرمان ,

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman__akhbar