ایسنا/ سرپرست اداره آب و فاضلاب شهرستان اردستان گفت: با توجه به بارش‌های مطلوب، ۳ روستای همبر، آستانه و بند آستانه به‌صورت موقت از آبرسانی سیار شرکت آب و فاضلاب شهرستان خارج شدند.

علی عباسی، سرپرست اداره آب و فاضلاب شهرستان اردستان اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب شهرستان اردستان به ۲۸ هزار مشترک شهری، روستایی و دیگر بخش‌های خدمات آب و حدود ۲۸۰۰ انشعاب فاضلاب خدمات‌دهی می‌کند.

وی با بیان اینکه امسال با توجه به بارش‌های مطلوب، ۳ روستای همبر، آستانه و بند آستانه به‌صورت موقت از آبرسانی سیار شرکت آب و فاضلاب شهرستان خارج شدند، افزود: اکنون حدود ۴۰ روستای شهرستان اردستان روزانه و در صورت نیاز با پنج دستگاه تانکر آبرسانی سیار می‌شوند.

سرپرست آب و فاضلاب شهرستان اردستان، تصریح کرد: با توجه به حضور قابل توجهی از میهمانان نورزی و همشهریانی که در شهرستان ساکن نیستند در روستاهای اردستان، حجم فعالیت و آبرسانی سیار اداره آبفای شهرستان ۴۰ درصد افزایش یافته است. 

عباسی یکی از چالش‌های اداره آب و فاضلاب شهرستان اردستان را طلب این اداره از مشترکان عنوان کرد و گفت: مشترکان این اداره در پرداخت مطالبات خود کوتاهی می‌کنند که باعث ایجاد مشکلاتی برای اداره شده است، به‌طوری که برخی ادارات شهرستان بیش از ۲۸ دوره قبوض آب خود را پرداخت نکرده‌اند.

وی با اشاره به اقدامات اداره آبفا در یک ماه گذشته گفت: نیروهای اداره آب و فاضلاب اردستان در یک ماه گذشته پروژه لوله‌گذاری تقویت شبکه آبرسانی رینگ غربی شهرک امام حسن(ع) را اجرا کردند تا مشکل افت فشار ساکنین این شهرک برطرف شود.

سرپرست آب و فاضلاب شهرستان اردستان، تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از خواسته‌های ساکنین شهرک جدید مهاباد موضوع کمبود آب بود که خوشبختانه با مشارکت قرارگاه محرومیت‌زدایی ارتش پروژه خط انتقال ۱۵۰۰ متر لوله گذاری به این شهرک به زودی آغاز خواهد شد.

عباسی یکی از برنامه‌های اداره آب و فاضلاب شهرستان اردستان در سال جدید را جذب درآمدهای مستمر و پایدار عنوان کرد و گفت: خوشبختانه ظرفیت‌های درآمدهای مستمر در شرکت آب و فاضلاب مانند فروش پساب فاضلاب وجود دارد که می‌توانیم با ایجاد این درآمدها یک سری اقدامات و توسعه شبکه‌های آبرسانی و فاضلاب را اجرا کنیم.

وی گفت: موضوع شبکه فاضلاب در شهر اردستان یکی از درخواست‌های ساکنین است و تاکنون ۴۰ درصد شهر اردستان فاضلاب کشی شده است ولی مابقی اجرای شبکه فاضلاب کشی نیازمند بودجه‌های ملی و جذب سرمایه‌گذاری خصوصی صنایع صنعتی است تا بتوانیم مابقی شبکه و لوله گذاری فاضلاب شهری را تکمیل کنیم.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today