ایلنا/ مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: به دنبال بارندگی‌های ۲۴ ساعت گذشته به ۱۲۰ حادثه‌دیده سیل و آبگرفتگی در استان به ویژه در شهرستان‌های طبس و قاینات امدادرسانی شده است.

محمدعلی کاوسی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد: علاوه بر این به ۲۰ نفر دیگر در حوادث جاده‌ای و ارائه خدمات حضوری، امدادرسانی شد.

وی تعداد نجات‌یافتگان این حوادث را پنج نفر اعلام کرد و گفت: در این مدت ۲۲ نفر از حادثه‌دیدگان در پایگاه‌های هلال احمر و مکان‌های عمومی اسکان داده شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: برای امدادرسانی حوادث شب گذشته ۴۲ نفر در قالب ۱۸ تیم به محل حادثه اعزام شدند.

وی عنوان کرد: تاکنون ۳۴ هزار و ۳۳۱ نفر از طرح ملی خدمات نوروزی هلال احمر شامل طرح خدمات بشردوستانه، پویش بهرفت، آموزش‌های امدادی و سلامت سفر در استان خراسان جنوبی بهره‌مند شده‌اند.

کاوسی با اشاره به عملکرد هلال احمر در طرح امداد و نجات نوروزی بیان کرد: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون به ۱۰۶ مورد حادثه امدادرسانی شده که ۷۸ مورد از این حوادث در سطح جاده‌ها بوده است.

وی افزود: در مجموع به ۹۰۷ نفر از آسیب‌دیدگان حوادث امدادرسانی شده است و ۵۶ نفر توسط تیم‌های امدادی نجات یافته‌اند که از این تعداد، ۴۷ نفر به مراکز درمانی منتقل و ۹ نفر به صورت سرپایی در محل درمان شدند.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today