فارس/ عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی کردستان گفت: کردستان جز استان‌هایی است که زندگی در آن گران است و از سوی دیگر، معیشت مردم به دلیل مشکل بیکاری و نبود شغل پایدار با مشکل مواجه شده است.

فرهاد میمنت‌آبادی، عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی کردستان اظهار کرد: مردم کردستان نقش مهمی در گذر از پیچ‌های تاریخی کشور داشته و در پیچ و خم‌های تاریخ کشور به ویژه تاریخ انقلاب اسلامی موجودیت‌های خاصی را از خود نشان داده‌اند که سرمنشاء به هم ریختن معادلات دشمنان و در مسیر به حق کشور و ملت بوده است.

میمنت‌آبادی افزود: مردم کردستان در پیچ‌های مختلف تاریخی نظام و برهه‌های حساس حضوری چشمگیر و تاثیرگذار داشته‌اند.

میمنت‌آبادی عنوان کرد: مردم کردستان با پایمردی‌های زیادی و ایثار جان از مرزهای کشور در این خطه دفاع کرده‌اند لذا مردم این استان سزاوار بهترین خدمت‌ها هستند و حق دارند از امکانات و زیرساخت‌های رفاهی مناسب برخوردار باشند.

این فعال سیاسی انقلابی به پایین‌بودن میانگن سرانه درآمد مردم کردستان نسبت به سایر استان‌ها اشاره کرد و گفت: کردستان جز استان‌هایی است که زندگی در آن گران بوده و از سوی دیگر هم معیشت به دلیل مشکل بیکاری و نبود شغل پایدار با مشکل مواجه شده است.

وی با بیان اینکه کردستان به دلیل درگیری مستقیم با دشمنان در جنگ تحمیلی از کاروان توسعه و سازندگی که در سایر نقاط کشور اتفاق افتاد بهره‌مند نشد، اضافه کرد: شرایط اقتصادی مردم به دلیل نبود بنگاه‌های اقتصادی بزرگ مناسب نیست و زندگی اکثر مردم متکی به کشاورزی و دامداری است و سهم زیادی در بخش صنعت هم نداریم.

میمنت‌آبادی افزود: شرایطی که چند ماه گذشته در کشور به واسطه هجمه گسترده دشمان اتفاق افتاد مقداری مسیر برخورد مهار تورم را برای سیستم حاکمیتی محدود کرد که درخواست ما به عنوان اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب این است که مسئولان جدیت بیشتری در زمینه برخورد با متخلفین حوزه تورم داشته باشند.

وی اضافه کرد: اگر رونق تولید در کردستان شکل بگیرد خیلی از مشکلات و آسیب‌هایی که امروز گریبان جمعیت این استان را گرفته و سرمنشا آن بیکاری است، رفع خواهد شد.

میمنت‌آبادی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از صداهایی که به عنوان مخالف در اغتشاشات اخیر بلند شد ناشی از مشکلات اقتصادی بود، گفت: اگر در حوزه رونق تولید یک تلاش جهادی و عزم اساسی صورت بگیرد بخش قابل توجهی از مشکلات جامعه حل خواهد شد.

وی در پایان اذعان کرد: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی عزمی جز همکاری و درکاب‌بودن دولت ندارد، دولتمردان به هر شکلی احساس می‌کنند این شورا می‌تواند کمکی به رفع مشکلات داشته و راهگشا باشد، با تمام وجود انجام وظیفه خواهیم کرد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online